Teknoloji

Redmi K60 serisiyle birlikte dört yeni ürünü tanıtacak

redmi k60
Teknoblog içeriklerine Google Haberler’de abone olun:

Xiaomi çatısı altındaki markalardan biri olan Redmi, 27 Aralık’ta büyük bir etkinlik düzenlemeye hazılanıyor. Bu etkinlikte Redmi K60 serisi akıllı telefonların yanı sıra başka ürünler de tanıtacak. Redmi Watch 3 akıllı saat, Redmi Band 2 akıllı bileklik ve Redmi Buds 4 Lite kablosuz kulaklık ile birlikte Redmi Note 12 Pro Speed akıllı telefon kullanıcıların karşısına çıkacak.

Redmi Watch 3 akıllı saat 1.75 inç AMOLED ekranla gelecek. Bu ekran, Redmi Watch 2’dekine kıyasla yüzde 15 daha büyük. Piksel yoğunluğu 341 ppi olan ekranın maksimum parlaklık seviyesi ise 600 nit. Ekranın sağ kenarındaki tek tuş ve parlak yeşil kayış seçeneğini Redmi’nin paylaşımında görmek mümkün oluyor.

Redmi Band 2 ise 1.47 inç ekrana sahip. Bu da dokunmatik alanın ilk Redmi Band’e kıyasla yüzde 76 oranında arttığı anlamına geliyor. 9.99 mm kalınlığındaki telefonda fiziksel bir tuş bulunmuyor. Redmi Buds 4 Lite kablosuz kulaklık ise yeşil ve turuncu renk seçenekleriyle raflardaki yerini alacak.

Redmi Note 12 Pro Speed konusunda resmi bir açıklama gelmiş değil. Ancak telefonu gösteren bir afiş Weibo’da paylaşıldı. Bu paylaşımda telefonun arka kamera tasarımını net biçimde görmek mümkün oluyor. Bu telefonun Qualcomm Snapdragon 778G işlemcisinin varlığıyla Redmi Note 12 Pro’dan ayrılması bekleniyor.

Redmi K60 2K ekranla gelecek

Etkinliğin yıldızı Redmi K60 serisi olacak. Bu serinin üyelerinden en az biri 2K çözünürlüklü ekranla gelecek. Redmi’nin geliştirdiği algoritma da en iyi otomatik parlaklık seviyesini ayarlamayı zamanla öğrenecek. Serinin üyelerinden en az birinde 50 megapiksel çözünürlüklü Sony IMX800 sensör de mevcut olacak.

İLGİLİ HABERLER