Redmi K50 serisinin tanıtım tarihi belli oldu

Xiaomi başkan yardımcısı ve Redmi marka müdürü Lu Weibing, merakla beklenen K50 serisinin tanıtım tarihini açıkladı. Akıllı telefonlar 17 Mart’ta gözler önüne çıkacak.

Bir sızıntıya göre; serideki telefonlardan biri, muhtemelen K50 Pro Plus, Dimensity 9000 işlemci taşıyacak. Bu telefonun AnTuTu benchmark testinde 1.000.000 puan barajını aşmış olması da dikkat çekiyor.

Redmi K50 Gaming modeli daha önce gözler önüne çıkmıştı. Şimdi K50 serisinin daha “standart” üyeleriyle tanışmak mümkün olacak. K50 serisinin üyelerinin önce Çin’de satışa sunulması, daha sonra da global ölçekte kullanıcılarla buluşması bekleniyor.

Serinin Dimensity 9000 işlemcili üyesi, AnTuTu’nun benchmark testinde 1.041.818 puan aldı. Bu puanın CPU, GPU, bellek ve kullanıcı arayüzü performansının toplamını yansıttığını ve etkileyici bir deneyim vadettiğini söylemek gerekiyor. Söz konusu cihazın K50 Pro adıyla resmiyet kazanması da ihtimaller arasında yer alıyor.

Redmi K50 serisinin üyeleriyle ilgili paylaşım ve sızıntıların etkinlik tarihine kadar devam etmesi bekleniyor.

Sinan Küstür
Sinan Küstür
Medya, Kültür ve Kimlik üzerine yüksek lisans yaptı. Teknolojiye olan ilgisini ve eğitiminin sunduğu donanımı Teknoblog çatısı altında sunuyor.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun