Redmi K50 Pro Plus için işlemci açıklaması

Redmi Genel Müdürü Lu Weibing, yeni Redmi K50 modelinin MediaTek’in Dimensity 9000 işlemcisiyle geleceğini doğruladı. Weibo’dan yapılan başka bir paylaşımda ise bu modelin Redmi K50 Pro Plus olacağı belirtildi.

MediaTek’in Dimensity 9000 işlemcisi, TSMC tarafından 4 nm mimarisiyle üretiliyor. Bu işlemcide bir adet Cortex-X2, üç adet büyük Cortex-A710 ve dört adet de küçük Cortex-A510 çekirdek bulunuyor. Arm tarafından üretilen Mali-G710 GPU grafik işlemci birimini de barındıran Dimensity 9000, AnTuTu’nun benchmark testinde 1 milyon puanı geçti.

K50 Pro Plus hakkında bilinenler bunlarla sınırlı değil. 3C sertifikasına göre, akıllı telefon 120W hızlı şarj desteği de sunacak. K50 Gaming de 120W hızlı şarj desteğiyle kullanıcıların karşısına çıkmıştı. Söz konusu telefonun 4700 mAh kapasiteli pili sadece 17 dakika içinde doluyor. Bu desteğin serinin geneline yayılmasına şaşırmamak gerekiyor.

Lu Weibing, K50 modellerinin her birinin farklı satış noktalarıyla kullanıcıların karşısına çıkacağı bilgisini vermeyi de ihmal etmedi. Redmi yöneticisi, K50 modelinin kalbinde MediaTek’in Dimensity 8100 işlemcisiyle geleceğini de hatırlattı ve işlemcinin şirket için performansından memnun olduklarını belirtti.

Redmi K50 Pro Plus için işlemci açıklamasıRedmi K50 Pro Plus ve K50 hakkındaki bilgilere önümüzdeki günlerde yenilerinin eklenmesi sürpriz olmayacaktır.

Sinan Küstür
Sinan Küstür
Medya, Kültür ve Kimlik üzerine yüksek lisans yaptı. Teknolojiye olan ilgisini ve eğitiminin sunduğu donanımı Teknoblog çatısı altında sunuyor.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun