Redmi K50 Gaming’den hızlı başlangıç

Redmi K50 Gaming, bu hafta içinde resmiyet kazanmıştı. Akıllı telefon için ilk “hızlı satış” etkinliği de gerçekleştirildi. Redmi’nin Weibo hesabından yapılan paylaşıma göre, akıllı telefonun ilk parti stokları tamamen tükendi. Şirket bu satıştan 280 milyon yuanın (602 milyon TL) üzerinde gelir elde etti.

Redmi K50 serisinin ilk üyesinin kalbinde Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 işlemci bulunuyor. Büyük bir buhar çemberli soğutma sistemine sahip olan telefon, 6.67 inç AMOLED ekranla geliyor. Ekranın yenileme hızı 120, dokunuş örnekleme hızı ise 480 Hz.

Redmi’den verilen bilgiye göre, telefonun pili boşken sadece 17 dakika içinde yüzde 100 oranında doldurulabiliyor. K50 Gaming’e ihtiyaç duyduğu enerjiyi veren 4700 mAh kapasiteli pil, 120W hızlı şarj desteğine sahip.

redmi k50 gamingRedmi K50 Gaming için en üst yapılandırma seçeneğinde 12 GB RAM ve 256 GB depolama alanı bulunuyor. Eğer herkes bu seçeneği tercih ettiyse, 70 binden fazla telefonun satıldığı anlamına geliyor. Daha dengeli bir hesaplama, 80 bin civarında K50 Gaming satılmış olabileceğini gösteriyor.

Sinan Küstür
Sinan Küstür
Medya, Kültür ve Kimlik üzerine yüksek lisans yaptı. Teknolojiye olan ilgisini ve eğitiminin sunduğu donanımı Teknoblog çatısı altında sunuyor.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun