Realme GT serisinin yeni üyesi için ilk açıklama

Realme’nin yeni amiral gemisi telefonu GT, kısa bir süre önce gözler önüne çıkmıştı. Şirket, GT’yi tanıttığı etkinliğin sonunda başka bir akıllı telefonun da müjdesini verdi. Realme Başkan Yardımcısı Xu Qi, serinin GT Neo adını taşıyan yeni üyesinin de yakında resmiyet kazanacağını belirtti.

Realme GT’nin kalbindeki Qualcomm Snapdragon 888 işlemci, GT Neo’da yerini MediaTek Dimensity 1200’e bırakacak. Realme GT Neo’ya dair bilinenler şu an için bununla sınırlı olsa da, önümüzdeki haftalarda hem yeni paylaşımların gelmesi hem de sızıntıların ortaya çıkması bekleniyor.

Dimensity 1200, geçtiğimiz ocak ayında duyurulmuştu. MediaTek’in amiral gemisi olan işlemci, 6 nm çip tasarımıyla üretildi. 1+3+4 çekirdek konfigürasyonundan oluşan işlemcide ana çekirdek görevini 3.0 GHz Cortex-A78 üstleniyor. 2.6 GHz üç adet Cortex-A78 ve dört adet 2.0 GHz Cortex-A55 işlemciyi tamamlıyor.

Söz konusu konfigürasyon Dimensity 1000+’a kıyasla yüzde 22 oranında bir performans artışı sağlıyor. GPU tarafındaysa Dimensity 1000+’ta olduğu gibi Mali-G77MC9 tercih ediliyor. Bu işlemci 168 Hz yenileme hızını ve 200 megapiksel kamera çözünürlüğünü destekliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Apple MagSafe Battery Pack söküm işleminin ortaya çıkardığı ayrıntılar

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Samsung Z Fold 3 için S Pen desteğini ve yeni Note telefonunun gelmeyeceğini doğruladı

MediaTek’in daha önce açıkladığı takvime bakıldığında Realme GT Neo tanıtımının mart ayının sonlarında veya nisan ayında yapılması muhtemel görünüyor.

Google arama gelirleri rekor kırdı, YouTube gelirleri patladı

Google, geride kalan üç aylık dönemde 17,9 milyar dolarlık rekor bir kâr elde etti ve bu finansal tablolar sayesinde, COVID-19'a rağmen yükselen diğer teknoloji...

Instagram 16 yaşından küçükler için hesapları varsayılan olarak gizli yapıyor

Facebook'a ait Instagram, uygulamayı gençler için daha güvenli hale getirmek için tasarladığı çeşitli değişiklikleri kullanıma sunuyor. Artık, hizmete kaydolan ve 16 yaşından (veya belirli...

iPhone 12 satışları Apple’a durgun dönemde rekor gelir ve kâr getirdi

Apple'ın rekor kıran kazanç raporları dizisi açıklanan en son çeyrek raporuyla birlikte devam ediyor. Şirket, geride kalan Nisan-Haziran 2021 döneminde 81,43 milyar dolar gelir...