Teknoloji

Realme GT Neo 5 SE’nin tanıtım tarihi belli oldu

realme gt neo 5 se

Realme GT Neo 5 geçtiğimiz ay tanıtılmıştı. Bu akıllı telefonun SE versiyonuyla ilgili haberler de kısa süre önce gündeme gelmişti. Realme GT Neo 5 SE’nin tanıtım tarihi de sonunda belli oldu. Akıllı telefon 3 Nisan’da gözler önüne çıkacak.

GT Neo 5 SE’nin tanıtım etkinliği Türkiye saatiyle 09.00’da başlayacak. Realme tarafından paylaşılan videoya bakıldığında telefonun arkasında üç kameranın olduğu, ancak RGB LED dikdörtgenden vazgeçildiği görülüyor.

Realme’nin yaptığı başka bir paylaşım ise telefonun kalınlığının 8.95 mm olduğunu ve tartıda 193.1 gram çektiğini gösteriyor. Bu da cihazın Neo 5’e kıyasla 6 gram daha hafif olduğu anlamına geliyor. Telefonun kalbinde Qualcomm Snapdragon 7 Plus Gen 2 işlemcinin bulunduğu da daha önce açıklanmıştı.

Realme GT Neo 5 SE’nin özellikleri test sonucuyla görüldü

Neo 5 SE olduğu tahmin edilen RMX3700 model kodlu bir telefon, AnTuTu’nun benchmark testinden geçti. Test sonucu Snapdragon 7 Plus Gen 2 işlemcinin yanı sıra 16 GB LPDDR5 RAM, 1 TB UFS 3.X depolama alanı, Android 13, 120 Hz ekran gibi özellikleri de gösteriyor.

Realme GT Neo 5 SE’nin tanıtımına yaklaşık 11 günlük bir süre var. Dolayısıyla tanıtım öncesinde telefonla ilgili heyecanı artıracak başka paylaşımlarla karşılaşmak da sürpriz olmayacaktır.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER