Teknoloji

Realme GT Neo 5’in özellikleri için yeni iddialar

realme gt neo 5

Realme GT Neo 5 hakkındaki söylentiler daha önce etrafta dolaşmaya başlamıştı. Bu söylentiler arasında 240W hızlı şarj ve üç arka kamera öne çıkmıştı. Son dedikodulara göre, telefonun kalbinde Qualcomm Snapdragon 8 Plus Gen 1 işlemci bulunacak.

Buna ek olarak, telefonda ana kamera görevini 50 megapiksel çözünürlüklü Sony IMX890 sensör üstleniyor. Bu sensörde optik görüntü sabitleme özelliği de mevcut. IMX890 Oppo Find N2 ve Reno 9 Pro+ gibi akıllı telefonlarda da mevcut.

GT Neo 5’e ait olduğu söylenen bir görsel de Weibo’da paylaşıldı. Bu görsel bir hayran elinde çıkmış gibi görünse de, güvenilir bir kaynak tarafından paylaşılması görseli biraz daha dikkat çekici hâle getiriyor.

Realme GT Neo 5 ne zaman tanıtılacak?

Realme’nin bu telefonda Qualcomm Snapdragon 8 Plus Gen 1 işlemciye yer vermesi, GT Neo serisinin sadece yüksek şarj hızıyla dikkat çeken orta segment bir telefon olmanın ötesine geçeceğini ve üst sınıf telefon olmaya oynayacağını gösteriyor.

Realme GT Neo 5’in ne zaman resmiyet kazanacağını belirsizliğini koruyor. Ancak sızıntıların sıklığının artması, telefonun duyurusunun çok uzak olmadığının sinyalini veriyor.

İLGİLİ HABERLER