Teknoloji

Realme 240W şarj hızını GT 3 ile tüm dünyaya sunacak

realme gt 3

Realme GT Neo 5 ile 240W şarj desteğine sahip ilk telefonu duyurmuştu. Bu şarj hızını Çin dışında deneyimlemek farklı bir telefon sayesinde mümkün olacak. Söz konusu telefon Realme GT 3 adıyla kullanıcıların karşısına çıkacak.

GT 3’ün GT Neo 5’in yeniden adlandırılmış bir versiyonu olması muhtemel görünüyor. Ancak Realme şimdiye kadar GT ve GT Neo telefonları arasında bir mesafe bırakmayı tercih etmişti. Dolayısıyla uluslararası pazar için daha farklı bir cihazın sunulması da sürpriz olmayacaktır.

Realme 240W hızlı şarj desteğini mümkün kılmak için özel bir 12A şarj kablosu ve 240W çift GaN mini şarj adaptörü geliştirmişti. Standart bir 240W şarj adaptörü oldukça büyük olacağı için GaN adaptör kısmı önem taşıyor.

Realme GT 3 4600 mAh pille gelebilir

GT Neo 5’in 240W şarj desteğine sahip versiyonuna ihtiyaç duyduğu enerjiyi 4600 mAh kapasiteli pil veriyor. Realme GT 3’ün de aynı pil kapasitesine sahip olması bekleniyor. Şirketten verilen bilgiye göre, yüksek hızlı şarj için telefonda 60 kattan fazla koruma bulunuyor. GT Neo 5, 200W’ın şarj hızına sahip olup TUV Rheinland’den uzun ömrülü kullanım için onay alan ilk telefon olma özelliğini taşıyor. Bu sertifika telefonun 1600 şarj döngüsünün ardından kapasitesini yüzde 80 oranında koruyacağı anlamına geliyor.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER