Realme Buds Q2 kablosuz kulaklık yeni tasarımla geliyor

Realme Buds Q2 kablosuz kulaklık sessiz sedasız resmiyet kazandı. Akıllı kulaklığın tasarımı selefiyle benzerlik taşısa da, bazı yeni özellikleri de beraberinde getiriyor. Bu özellikler arasında gelişmiş oyun modu, IPX4 suya dayanıklılık sertifikası ve Çevresel Gürültü Engelleme (ENC) bulunuyor. ENC özelliğinin sadece telefon görüşmeleri sırasında işlediğini belirtmekte fayda var.

Realme Buds Q2, selefinin bazı etkileyici özelliklerini muhafaza ediyor. Pil ömrü 20 saat olan kulaklığı 10 dakika şarj etmek, 2 saat boyunca müzik dinlemek için yeterli oluyor. Şarj kutusunun micro USB girişi üzerinden doldurulması ise üzücü bir detay olarak göze çarpıyor. Kulaklıkta 10 mm. bas artırıcı sürücü mevcut.

Realme Buds Q2’nin tek topuzu 4.1 gram ağırlığında. Her topuzun üzerinde dokunmatik bir panel bulunuyor. Bu panel, müziği durdurma veya başlatma ya da Oyun Modu aktifken gelen çağrıları yanıtlamaya veya geri çevirmeye yardımcı oluyor.

Realme’nin Oyun Modu konusunda ciddi bir iyileştirme yapmış olması dikkat çekiyor. Her iki topuza da eş zamanlı olarak uzun süreli basıldığında Oyun Modu aktif hâle geliyor. Bu mod pil ömrünü etkilese de, gecikmeyi 88 ms. seviyesine indiriyor. Bu sürenin orijinal Buds Q’ya kıyasla yüzde 50 daha iyi olduğunu belirtmek gerekiyor.

realme buds q2 Çevresel Gürültü Engelleme özelliği ise daha önce belirttiğimiz gibi sadece telefon görüşmelerinde çalışıyor. Bir algoritma yardımıyla dış ses filtreleniyor. Bunun özellikle kalabalık ortamlarda telefon görüşmesi yaparken kullanıcılara yardımcı olacağı ifade ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Xiaomi Mi FlipBuds Pro kablosuz kulaklık için yeni detaylar

Realme Buds Q2 kablosuz kulaklık her cihaza Bluetooth ile bağlanabiliyor. Kontrol hareketleri ise Realme Link uygulaması üzerinden özelleştirilebiliyor. Siyah ve mavi renk seçenekleri bulunan kulaklık, Pakistan’da 3999 Pakistan rupisi (215 TL) karşılığında satışa sunuldu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Turkcell’in BiP ve diğer dijital servislerinde veri gizliliği ve güvenliğine bakışı

Turkcell, Türkiye'deki kullanıcılara ve onların internet üzerinde gerçekleştirdikleri aktivitelere ait olan verilerin ülke sınırları içinde muhafaza edilmesi konusuna büyük önem veriyor. Yöneticilerinin bu konuya...

Görüntülü konuşma için en iyi uygulamalar

Yeni koronavirüs salgını görüntülü konuşma uygulamalarını hayatımızın en önemli parçalarından biri hâline getirdi. Hem işte hem de özel hayatta, bilgisayardan veya mobil cihazlardan gerçekleştirdiğimiz...

Asus ZenFone 8 ve ZenFone 8 Flip tanıtıldı

Asus, bu yılki ZenFone serisiyle biraz farklı bir dönüş yapıyor. ZenFone 8 Flip, büyük ekranı ve açılır kamera mekanizması ile önceki yılların telefonlarına çok...

HTC Vive Pro 2 ve bağımsız VR başlığı Vive Focus 3 tanıtıldı

HTC salı günü gerçekleştirdiği Vivecon etkinliğinde iki sanal gerçeklik başlığını tanıttı. Bunlar iş odaklı Vive Focus 3 ve "sınıfının en iyisi" olarak nitelendirilen PCVR...
Bu haberi arkadaşınızla paylaşın