Teknoloji

Realme 10’un tasarımı resmi kayıtlarda görüldü

realme 9 4g

Realme 10 daha önce Tayland’da NBTC’nin veri tabanında görülmüştü. Akıllı telefon şimdi de ABD’de Federal İletişim Komisyonu’ndan (FCC) onay aldı. Onay belgesinde telefonun tasarımını ve şarj hızını görmek mümkün oluyor.

FCC’nin veri tabanına sunulan belgeler arasında telefonun arka panel tasarımını gösteren bir çizim yer alıyor. Realme 9’da üç olan arka kamera sayısının bu modelde ikiye inmesi dikkat çekiyor. Flaşın da üstteki kameranın hemen sağına yerleştirilmesi göze çarpıyor. Telefonun kenarındaki ses kontrol tuşları da çizimde fark ediliyor.

FCC’nin kayıtlarında telefonun ön kamerasını görmek mümkün olmuyor. Dolayısıyla telefonda çentikli ekran yerine delikli ekranın tercih edilip edilmediği belirsizliğini koruyor.

realme 10Telefonun şarj adaptörü de VCB3HDUH model numarasıyla FCC’nin veri tabanına girdi. Bu adaptörün 33W şarj hızına sahip olduğu biliniyor. Belgeler telefonun kutusundan Realme UI 3.0 ile çıkacağı ve çift bant Wi-Fi bağlantı desteğine sahip olacağını gösteriyor.

Realme 10’a ihtiyaç duyduğu enerjiyi 5000 mAh kapasiteli pilin vereceği de görülüyor. Telefonda 5G desteği olmasa da, 5G versiyonun ayrı özelliklerle sunulması bekleniyor.

Realme 10’nun işlemcisi ise Geekbench’in benchmark testiyle görülmüştü. Telefonda Helio G99 işlemciye 8 GB RAM’in eşlik edeceği söyleniyor.