Teknoloji

Realme 10 Pro Plus’ın özelliklerini doğrulayan bir sızıntı daha

realme 10 pro plus

Realme 10, 9 Kasım’da resmen gözler önüne çıkacak. Bu etkinlikte Realme 10’a başka bir telefonun daha eşlik edip etmeyeceği henüz bilinmiyor. Ancak Realme 10 Pro Plus modelinin fazla zaman geçmeden seriye eklenmesine de kesin gözüyle bakılıyor.

Akıllı telefon RMX3687 model numarasıyla China Telecom’un internet sitesinde şimdiden boy gösteriyor. Burada telefonun işlemcisini, bellek kapasitesini ve ekran özelliklerini öğrenmek mümkün oluyor.

5G destekli bir telefon olan Realme 10 Pro Plus’ın kalbinde MediaTek Dimensity 1080 işlemcisinin bulunduğu görülüyor. Bu işlemci, Dimensity 920’nin takipçisi olarak tanımlanabilir. Realme 9 Pro Plus modelinde Dimensity 920 tercih edilmişti.

Akıllı telefonun arkasında üçlü kamera sistemi bulunuyor. Burada ana kamera görevini 108 megapiksel çözünürlüklü sensör üstleniyor. 8 megapiksel ultra geniş açılı kamera ve 2 megapiksel sensörün de sistemi tamamladığı belirtiliyor.

Realme 10 Pro Plus üç farklı seçenekle kullanıcıların karşısına çıkacak

Realme 10 Pro Plus Çin’de üç farklı yapılandırma seçeneğiyle kullanıcıların karşısına çıkacak. Bu seçenekler 8 GB RAM + 128 GB depolama alanı, 8 GB RAM + 256 GB depolama alanı ve 12 GB RAM + 256 GB depolama alanı şeklinde sıralanıyor. Telefona ihtiyaç duyduğu enerjiyi USB-C girişi üzerinden doldurulan 5000 mAh pil veriyor. Kutusundan Android 13 yüklü olarak çıkacak telefonun tartıda 172 gram çektiği de paylaşılan bilgiler arasında yer alıyor.

Realme 10 Pro Plus’ın fiyatı China Telecom’un internet sitesinde 2299 yuan (5928 TL) olarak görülüyor. Bunun telefonun gerçek fiyatı mı yoksa yer tutucu olarak koyulan bir meblağ mı olduğu ise şu an için bilinmiyor.

İLGİLİ HABERLER