Teknoloji

Realme 10’un özellikleri için Realme yöneticisinden doğrulama geldi

realme 10 4g

Realme 10 serisi yakında resmen gözler önüne çıkacak. Serinin üyelerinden birinde kullanıcıları bekleyen özellikler konusunda şirketin başkan yardımcısı ve uluslararası başkanı Madhav Sheth’ten açıklama geldi. Bu açıklama işlemci, pil ve kameralar gibi konulara ışık tutuyor.

Sheth, Realme 10’un kalbinde MediaTek’in Helio G99 işlemcisinin bulunacağını doğruladı. Bu işlemciye 16 GB’ye kadar dinamik RAM eşlik edecek. Bu kapasitenin 8 GB’ı fiziksel, 8 GB’ı sanal olacak. Telefonda 50 megapiksel ana kamera ve 10 megapiksel ön kamera kullanıcıları bekliyor. 50 megapiksel ana arka kamerayı 2 megapiksel kamera tamamlayacak.

Kamera performansı yeni telefonda Realme’nin öncelik verdiği konular arasında yer alıyor. Realme 9’daki 108 megapiksel olan ana kamera çözünürlüğü yeni telefonda aşağıya inse de, Sheth 50 megapiksel kamerayla da çok iyi kareler yakalanabileceğine inanıyor.

Realme 10 5000 mAh pille gelecek

Akıllı telefona ihtiyaç duyduğu enerjiyi 5000 mAh kapasiteli pili verecek. Bu pil, Realme 9’un pili gibi, 33W şarj desteğine sahip olacak. Realme’den verilen bilgiye göre, akıllı telefon yoğun bir kullanım senaryosunda bile tüm günü rahatlıkla çıkarabilecek. 28 dakikalık bir şarj işlemiyle telefonun pili yüzde 50 oranında doluyor.

Realme 10 hakkında tanıtım tarihi yaklaştıkça yeni bilgilerin paylaşılması bekleniyor. Akıllı telefonda 6.5 inç büyüklüğünde Full HD+ çözünürlüklü AMOLED ekranın bulunacağı biliniyor. Kamera delikli ekranın yenileme hızı ise 90 Hz. Yazılım tarafında ise Android 12’yi Realme UI 3 kullanıcı arayüzünün tamamlayacağı da telefon hakkında bilinenler arasında yer alıyor.

İLGİLİ HABERLER