Dosya barındırma servisi Rapidshare mart sonunda kapanıyor

rapidshare-kapanis-notu-110215

İsviçre merkezli dosya barındırma servisi RapidShare, 12 yıldır sürdürdüğü faaliyetlerine 31 Mart tarihinde son veriyor.

Görünüşe göre, şirketin bulut tabanlı depolama servisi olarak faaliyetlerine devam etme stratejisi başarılı olmadı. Dropbox, Google, Microsoft ve Apple gibi büyük oyuncuların bulunduğu bir ortamda, bu şirketler bulut depolama hizmetlerinin fiyatlarını önemli derecede düşürmüşlerdi. Anlaşılan o ki, Rapidshare bu ortamda rekabet gücü bulamadı.

Karşılaştıracak olursak, Rapidshare 300 GB’lık bir depolama alanı için yılda yaklaşık 680 dolarlık ücret talep ediyor. Halbuki Dropbox 1 TB’lık alanı yılda sadece 99 dolara sunuyor.

Rapidshare bulut depolama servislerinin bu kadar yaygın olmadığı zamanlarda, özellikle beş yıl öncesine kadar, dosya transferi için yaygın şekilde kullanılıyordu. Ayrıca DivX film ve dizi paylaşım site ve forumları da Rapidshare’ı fazlasıyla kullanıyordu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

F1 İspanya GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

Formula 1 2021 sezonunda heyecan ara vermeden devam ediyor. Portekiz'den sonra sırada onun komşusu İspanya var. Geçen yıl pandemi nedeniyle İspanya GP ağustos ayında...

Samsung Galaxy A72 İncelemesi

Samsung Galaxy A72 GittiGidiyor'dan satın alın SATIN AL Akıllı telefon fiyatlarının yükselmesi tüketicilerin biraz daha orta segment telefonlara ilgi göstermesine neden oluyor. Üreticiler de bu segmentteki ürünlerine...