Teknoloji

Qualcomm Snapdragon 7 serisine yeni üye geliyor

qualcomm snapdragon 7

Qualcomm Snapdragon 7 Gen 1 işlemci şimdiye kadar sadece iki telefonda kullanıcıların karşısına çıkmıştı. Bu da işlemciyi popülarite bakımından takipçisi olduğu Snapdragon 700 serisinin gerisinde bırakmıştı. Görünen o ki, Snapdragon 7 serisine yeni bir üye daha eklemeye hazırlanıyor. Model numarası SM7475 olan işlemcinin seride nerede konumlandırılacağı belirsizliğini koruyor.

Bu işlemcinin Snapdragon 7 Gen 2 veya Snapdragon 7 Plus Gen 1 adıyla resmiyet kazanabileceği söyleniyor. İşlemcinin 1 Prime, 3 Altın ve 4 Gümüş çekirdeğe sahip olacağı belirtiliyor. Bu dizilimin Snapdragon 7 Gen 1’inkine benzer olduğunu hatırlatmakta da fayda var.

Burada Prime, Altın ve Gümüş olarak bahsedilen çekirdeklerin hangileri olacağı konusunda ise henüz ortada somut bir bilgi bulunmuyor. Prime ve Altın çekirdeklerde Cortex-A715’in ve Gümüş çekirdeklerde ise geliştirilmiş Cortex-A510’un tercih edileceği söyleniyor.

Qualcomm Snapdragon 7 serisinin yeni üyesi hakkında bilinenler şu an için bunlarla sınırlı. Qualcomm’un yeni amiral gemisi Snapdragon 8 Gen 2‘yi 15-17 Kasım arasında gerçekleştireceği Snapdragon Summit etkinliğinde tanıtacağı biliniyor. Yeni Snapdragon 7 işlemcisinin duyurusunun ise başka bir tarihte yapılması bekleniyor.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER