En yeni Qi standardı akıllı telefonlar için daha hızlı kablosuz şarj vadediyor

samsung-kablosuz-sarj-170215

Kablosuz şarj, artık giderek daha fazla akıllı telefon tarafından desteklenen bir özellik haline gelmiş durumda. Ancak standart şarja kıyaslandığında akıllı telefonun bataryasını daha yavaş doldurduğu için kablosuz şarja biraz mesafeli yaklaşılıyor. Wireless Power Consortium tarafından duyurulan yeni Qi standardı ise bu mesafeyi kısaltacak gibi gözüküyor.

Wireless Power Consortium, şu an için 15W hızındaki kablosuz şarj için herhangi bir performans iddiasında bulunmuyor. Söz konusu standarda uygun cihazların raflardaki yerini almasının da belli bir zaman alacağı düşünülüyor.

Detaylar henüz belirsiz olsa da, yeni kablosuz şarj standardının akıllı telefon sahiplerine zaman bakımından ciddi tasarruf imkanı sağlayacağını söylemek yanlış olmayacaktır.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung’dan Galaxy S21 Ultra ile S20 Ultra karşılaştırması

Samsung, 2020 ve 2021'in ilk yarılarında çıkan ve birbirinin takipçisi olan Galaxy S20 Ultra ve Galaxy S21 Ultra modelleri için karşılaştırma niteliğinde bir infografik...

Apple’ın yeni etkinliği için beklenen işaret Siri’den geldi

Yeni Apple etkinliği için beklenen doğrulama, Apple'ın dijital asistanı Siri'den geldi. MacRumors sitesinin haberine göre, Siri'ye Apple'ın sıradaki etkinliğinin ne zaman olduğu sorulduğunda "20...
Bu haberi arkadaşınızla paylaşın