Teknoloji

Poco F5 ve F5 Pro’nun tanıtım tarihi açıklandı

redmi note 12 turbo poco f5

Poco F5 ve F5 Pro hakkındaki haberler bir süredir etrafta dolaşıyor. Daha önce F5’in 6 Mayıs’ta tanıtılacağı iddia edilse de, bu iddia gerçeğe dönüşmemişti. Xiaomi bir açıklama yaparak hem F5’in hem de F5 Pro’nun 9 Mayıs’ta gözler önüne çıkacağını açıkladı.

Poco’dan şu an için F5 ve F5 Pro’nun özellikleri konusunda bir paylaşım gelmiş değil. Ancak Qualcomm’un Hindistan ofisi, F5’in kalbinde Snapdragon 7 Plus Gen 2 işlemcinin bulunacağını daha önce açıklamıştı. Şirket, F5’in Hindistan’da bu işlemciye sahip ilk telefon olacağını da duyurmuştu.

Poco ise F5’in tasarımı konusunda bir ipucu verdi. Şirketin paylaşımı, telefonun arkasında üç kameranın bulunduğunu doğruluyor. Poco’nun Hindistan ofisi tarafından yapılan paylaşımlarda F5 Pro’dan bahsedilmemesi ve sadece F5’in öne çıkarılması, şirketin Hindistan’da ilk olarak sadece F5’i piyasaya süreceğini düşündürüyor.

Poco F5 ve F5 Pro başka telefonların yeniden adlandırılmış versiyonları olacak

Poco F5’in Redmi Note 12 Turbo’nun, F5 Pro’nun ise Redmi K60’ın yeniden adlandırılmış versiyonları olacağı söyleniyor. Redmi Note 12 Turbo’nun kalbinde de Qualcomm Snapdragon 7 Plus Gen 2 işlemci bulunuyor. Redmi K60’ta ise Snapdragon 8 Gen 1 işlemci mevcut.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER