Plex’ten çevrim içi müzik dinlemek için yeni seçenekler

plex-cevrimici-muzik-060115

Son zamanlarda yeni nesil oyun konsolları PS4 ve Xbox One için uygulama hazırlamakla meşgul olan Plex, kullanıcılarına daha iyi bir deneyim sunmak için müzik dosyalarına ev sahipliği yapan sunucu yazılımını yeniledi.

Plex çoktandır çevrim içi müzik dinlemeyi mümkün kılsa da, önümüzdeki haftalarda dağıtılacak yeni özellikler sayesinde müzik bölümü belli açılardan video bölümüyle eşlenmiş hâle gelecek.

Plex bundan böyle şarkıların kimlik kartını çıkarmak için Gracenote ile işbirliği yapacak. Böylelikle servis 200 milyonu aşkın şarkı için daha doğru ve daha derinlemesine veriler sağlayabilecek. Kullanıcılar diledikleri takdirde iTunes kütüphanelerindeki şarkıları, çalma listelerini ve şarkılara verdikleri puanları Plex’e aktarabilecek.

Plex Pass sahipleri bundan böyle eşleşen şarkılarının Vevo’da bulunan HD videolarını Plex üzerinden izleyebilecek. Bunlara ek olarak, şarkılarından Gracenote bilgilerinden hareketle tek bir tıkla kişiselleştirilmiş Plex çalma listeleri oluşturulabilecek. Plex kullanıcılarına çalma listeleri için çeşitli öneriler de sunacak. FLAC de dahil olmak üzere pek çok dosya tipini destekleyen Plex, desteklenmeyen dosyaları da en uygun türe çevirecek ve şarkıyı çevrim içi olarak çalabilecek.

Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları ve ürün incelemeleri YouTube kanalımızda. Abone olun, yeni videoları kaçırmayın!

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kademeli normalleşmeyle ilgili yeni kararlar açıklandı

29 Nisan tarihinde başlayan tam kapanma süreci yarın sabah saat 05.00'te son buluyor. Bunun öncesinde İçişleri Bakanlığı, yayınladığı bir genelgeyle 17 Mayıs - 1...

Apple Music Hi-Fi ve AirPods 3 gelecek hafta içinde bekleniyor

Apple'ın önümüzdeki hafta için daha önce düşünülenden daha büyük planları olabilir. Yeni iMac, iPad Pro ve Apple TV 4K, 21 Mayıs'ta veya civarında erken...

Türkiye GP 2021 ile ilgili yeni karar; haziranda yarış olmayacak

Türkiye GP 2021'in 11-13 Haziran tarihleri arasında İstanbul Park pistinde düzenlenmesi planlanıyordu. Bunun resmi duyurusu birkaç hafta önce yapılmıştı. Ancak son günlerde yarışın Türkiye'de...