PlayStation 3 ve Vita oyunlarını satın almak zorlaşıyor

Sony PlayStation 3 ve Vita’nın dijital oyun mağazalarını açık tutmayı sürdürüyor. Ancak artık bu mağazalardan alışveriş yapmak pek kolay olmayacak. Kotaku’nun haberine göre, 27 Ekim’den itibaren eski konsol oyunları için kredi kartı, banka kartı veya PayPal ile ödeme yapılamayacak.

Kullanıcıların oyun satın almak için sanal cüzdanlarına web veya başka bir konsol üzerinden para yüklemesi gerekecek. Ya da hediye kartlarını kullanarak oyun satın alınabilecek.

Sony’nin neden böyle bir karar aldığı belirsizliğini koruyor. Şirketten henüz konuyla ilgili bir açıklama gelmiş değil.

Sebebi ne olursa olsun, Sony ödeme seçeneklerini azaltarak net bir mesaj gönderiyor. Şirket kullanıcılarının eski konsollar için oyun satın almayı bırakmasını ve bir PlayStation 4 ya da PlayStation 5’e geçiş yapmasını istiyor. PlayStation 3 artık 15 yaşında olduğu için buna pek şaşırmamak gerekiyor. Yine de, klasik oyunları eski konsoluyla oynamak isteyenler için Sony’nin bu kararının üzücü olduğu söylenebilir.

Apple 14 inç MacBook Pro modelini tanıttı, işte özellikleri

Apple, 18 Ekim etkinliğinde beklendiği üzere yeni MacBook Pro modellerini tanıttı. Şimdiye kadar dedikodusu yapılan birçok özelliğin yeni modellerle karşımıza çıktığını görüyoruz. Yeni MacBook...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun