Philips’in ultra yüksek çözünürlüklü televizyonunu önümüzdeki sonbaharda çıkaracağı daha önce TP Vision Türkiye yetkilileri tarafından dile getirilmişti. Çıkan son haberler şirketin 65PFL9708 Ultra HD TV modelini eylül ayında düzenlenecek IFA 2013 fuarında lanse etmeye hazırlandığını gösteriyor.

philips-65pfl9708-150813

Aslında Philips’in Ultra HDTV planları tahmin edilenden biraz daha erken zamanda, EISA (Avrupa Görüntüleme ve Ses Birliği) ödülleri sayesinde açığa çıkmış oldu. Philips 65PFL9708 modeli Avrupa Ultra HD TV 2013-2014 ödülü almaya hak kazandı. Ödül alan Ultra HDTV sayesinde Philips’in 65 inç büyüklüğe sahip bir model hazırladığını da öğrenmiş olduk. Philips TV hayranları Ambilight deneyimini süper keskin görüntülerle yaşama fırsatı elde edebilecek.

Philips, 65PFL9708 modelinin daha önce piyasaya çıkmış Ultra HDTV modellerine göre hatırı sayılır derecede düşük bir fiyattan piyasaya sürüleceğini kaydetti. Sony’nin 55 inç Ultra HDTV modelinin fiyat 11 bin TL seviyesinden başlıyordu. Philips’in Ultra HDTV modelinin Türkiye’de piyasaya sunulduğunda bu fiyat çizgisinin neresinde olduğunu hep beraber göreceğiz.

EISA jürisi Philips 65PFL9708 modelinin, sunduğu etkileyici görüntü derinliği ve netlik; Blu-ray, DVD ve TV yayın kaynaklarının görüntü kalitesini yükseltme yetenekleri sayesinde ödüle hak kazandığını kaydetti. Ayrıca 65 inç TV’de pasif üç boyutlu görüntülerin de ekranın daha yüksek çözünürlüğü sayesinde oldukça keskin göründüğünün altını çizdi.

Philips’in 65PFL9708 modeliyle ilgili daha fazla ayrıntının IFA 2013’te ortaya çıkması bekleniyor.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı ve soyadınızı giriniz