Oppo ve OnePlus arasındaki bağlar kuvvetleniyor

google news abone ol

Oppo ve OnePlus bundan yaklaşık beş ay önce Ar-Ge ekiplerini birleştirme kararı almıştı. İki şirket şimdi de OnePlus’ın bundan böyle Oppo’ya “daha entegre” biçimde hareket edeceğini açıkladı. Başka bir ifadeyle iki şirketin birleştiği de söylenebilir.

Bu derinleşen ortaklık çerçevesinde iki akıllı telefon markası aynı ekipleri ve kaynakları kullanacak. Söz konusu durum geçmişte üstü daha örtülü şekilde gerçekleştiriliyordu. Yine de, OnePlus operasyonlarını bağımsız şekilde yürütmeyi sürdürecek.

OnePlus uzun süredir Oppo’yla sessiz sedasız birlikte çalışıyordu. Dolayısıyla bu yeni dönemin işin kurumsal tarafıyla biraz daha ilintili olduğunu ve müşterileri etkilemeyeceği söylenebilir.

OnePlus’tan yapılan açıklamada, Oppo’yla girilen bu yeni dönemin şirkete daha verimli şekilde hareket etme fırsatı vereceği vurgulandı. Yazılım güncellemelerinin daha istikrarlı ve kararlı şekilde sunulması, yeni yapılanmanın getireceklerine örnek olarak gösterildi.

Bunun nasıl yapılacağı ise belirsizliğini koruyor. OnePlus ve Oppo’nun yazılım ekipleri hâlihazırda faaliyetlerini ayrı şekilde sürdürüyor. Bu iki ekibin yeni dönemde birbirlerine yakınlaşması sürpriz olmayacaktır.

Yeni dönem, daha uygun fiyatlı OnePlus telefonlar görmemizi sağlayabilir. Nord 2’nin Realme X9 Pro’nun yeniden isimlendirilmiş bir versiyonu olması bekleniyor. Bu noktada Realme’nin de Oppo’nun alt markalarından biri olduğunu hatırlatmak gerekiyor. Geçtiğimiz yıl çıkan OnePlus Nord N100 de Oppo A53’ün yeniden isimlendirilmiş versiyonuydu.

Bu daha yakın iş birliğinin iki şirkete neler getireceğini görmek için beklemek gerekiyor. Ancak şu an için Oppo ve OnePlus, yeni Huawei ve Honor olmayı amaçlıyor gibi görünüyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi 13 serisinin resmi tanıtım tarihi belli oldu

Xiaomi bu yıl, amiral gemisi akıllı telefonlarını geçen yıla göre biraz daha erken tanıtmaya karar verdi. Hatırlayacak olursanız, Xiaomi 12 serisinin Çin lansmanı Aralık...

Elon Musk: Twitter’a yeni kullanıcı kaydı tüm zamanların en yüksek seviyesinde

Bundan bir ay önce Twitter'ı devralan Elon Musk, mikro blog servisinin yeni kullanıcı kaydında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığını belirtti. Kişisel hesabından platformun...

NASA’nın Orion uzay aracı Apollo 13’ün rekorunu kırdı

Artemis 1 Orion mürettebat aracı, bir NASA uçuşu için yeni bir rekor kırdı. Cumartesi günü Türkiye saatiyle yaklaşık 16.40'ta, Orion daha önce insan astronotları...

Akıllı telefon önerileri – Kasım 2022 – Video

Akıllı telefon satın almayı düşünenler için "tam zamanı" olarak nitelendirebileceğimiz bir dönemdeyiz. 2022 model telefonlar piyasaya çıktı, bu da seçeneklerin bir hayli zengin olduğu...

ÖNE ÇIKANLAR