Oppo arka panelinde ekran bulunan telefonlar geliştirmeye devam ediyor

Oppo kısa süre önce arkasında ekran bulunan bir akıllı telefon tasarımının patentini almıştı. Çinli üretici, bu konsepte olan ilgisini gösteren adımlar atmaya devam ediyor. Yeni bir patent dosyası, Oppo’nun arkasında ekran bulunan üç telefon tasarımı daha hazırladığını gösteriyor.

Dünya Fikri Mülkiyet Organizasyonu (WIPO) tarafından onaylanan tasarımlarda kullanılan bu teknolojinin Oppo’nun sıradaki amiral gemisinde kullanılmasına pek ihtimal verilmiyor. Daha önce Xiaomi, Vivo ve Meizu gibi şirketler arka panellerinde ekran bulunan telefonlar çıkarmıştı. Oppo ise henüz gerçek anlamda bu yola girmiş değil.

LetsGoDigital sitesi tarafından paylaşılan görsellerin tamamında arka ekranlı üç telefon görülüyor. Hepsinde de ikinci ekran kamera modülüne entegre ediliyor. İki tasarımda ikinci ekran kameraların ortasına, birinde ise kenara yerleştiriliyor.

Oppo arka panelinde ekran bulunan telefonlar geliştirmeye devam ediyorOppo’nun bu tasarımları gerçek bir cihazda kullanmasının garanti olmadığını belirtmek gerekiyor. Ancak Çinli üreticinin arka panele yerleştirilmiş ekranlar üzerine bu kadar odaklanması, şirketin bu konuda ciddi düşündüğünü gösteriyor.

Sinan Küstür
Sinan Küstür
Medya, Kültür ve Kimlik üzerine yüksek lisans yaptı. Teknolojiye olan ilgisini ve eğitiminin sunduğu donanımı Teknoblog çatısı altında sunuyor.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun