Teknoloji

Oppo devrim yaratacak yeni kablosuz hızlı şarj teknolojisini sergiledi

oppo hızlı şarj

Oppo, Şanghay’da gerçekleştirilen Mobil Dünya Kongresi’nde hızlı şarj alanındaki inovasyonlarını sergiledi. Çinli üretici 5G bağlantısı ve diğer akıllı teknolojiler konusunda da bilgi vermeyi ihmal etmedi.

Oppo, etkinlik kapsamında pek çok farklı şarj teknolojisini bir kez daha gözler önüne çıkardı. Bunlar arasında  arasında 4000mAh telefon pilini sadece 20 dakikada yüzde 100 şarj edebilen 125W hızlı şarj ve aynı pili 30 dakika gibi az bir sürede şarj edebilen 65W AirVOOC kablosuz hızlı şarj ürünleri de yer aldı.

Bunların yanı sıra, Oppo’nun patentleriyle başka markaların ürettikleri ürünler de etkinlikte sergilendi.

5G İnovasyon ve Yatırım Zirvesi’nde 5G teknolojisi hakkında konuşmak üzere Mobil Dünya Kongresi’ne davet edilen Oppo Araştırma Enstitüsü Başkan Yardımcısı Henry Tang, şu açıklamalarda bulundu: “OPPO olarak 5G teknolojisinin hepimizin yaşam biçimini değiştireceğine kesinlikle inanıyoruz. Kapsam ve kapasite genişledikçe, çeşitli alanlarda gelişen ve tüketicilere beklenmedik deneyimler getiren yeni uygulamaların olduğunu göreceğiz. Hâlihazırda küresel bir 5G standardının geliştirilmesinde yer aldık. Bundan sonrası için de TV’den CPE’ye ve artırılmış gerçekliğe kadar yeni 5G cihazlarını keşfetmeye devam edeceğiz.”

Oppo hızlı şarj teknolojisinin yanında geleceğin akıllı evini de sergiliyor

Oppo, Mobil Dünya Kongresi’nde hızlı şarj ile birlikte toplamda dört alanda bir dizi yenilikçi teknolojiyi sergiliyor. Söz konusu teknolojiler şu şekilde sıralanıyor:

  • Geleceğin Akıllı Evi, Oppo’nun nesnelerin interneti ürünlerinin evlerimizi nasıl eskisinden çok daha akıllı ve bağlantılı hale getirdiğini gösteriyor. Bu alandaki ürünlerin merkezinde Qualcomm Snapdragon X55 5G Modem-RF Sistemi tarafından desteklenen 5G müşteri ekipmanı (CPE) Omni bulunuyor ve fikri mülkiyeti Oppo’ya ait iki anten sayesinde 5G sinyallerini istikrarlı ve yüksek hızlı Wi-Fi bağlantılarına dönüştürüyor.
  • O-Reserve 5G anten sistemi mümkün olan en iyi sinyali almak için Sub-6GHz 5G spektrumunu kullanıyor ve bir seferde sekiz anteninden dördünü otomatik olarak seçebiliyor. Aynı zamanda O-Motion 360° teknolojisi ile antenler tam olarak döndürebiliyor; böylece CPE’nin optimum 5G milimetre sinyalini alacak şekilde otomatik konumlanması sağlanıyor. Qualcomm Technologies ve Ericsson ile kısa bir süre önce Omni ile 5G milimetre teknolojisini başarılı bir şekilde test eden Oppo, 4.06 Gbps düzeyine varan uydudan indirme hızına ulaştı.
  • Geleceğin Teknolojileri alanında ziyaretçiler ekranı 6,7’den 7,4 inçe çıkabilen Oppo X 2021 konsept telefonu yakından inceleme fırsatı bulabiliyor. Ziyaretçiler aynı zamanda, OPPO’nun 7.5W’a kadar şarj gücü sağlayan yeni Kablosuz Air Şarj teknolojisi ile şarj etmenin ne kadar hızlı ve kolay olduğunu görebiliyor. Bu en yeni inovasyon diğer kablosuz şarj etme teknolojilerinin bazı sorunlarını aşmak için manyetik rezonans kullanıyor ve cihaz şarj etme matına 10 cm mesafeye gelir gelmez çalışmaya başlıyor.
İLGİLİ HABERLER