Teknoloji

Oppo Find X6 Pro’nun kameraları hakkında yeni detaylar ortaya çıktı

oppo find x6 pro

Oppo Find X6 Pro 2023’ün ilk çeyreğinde tanıtılması beklenen telefonlar arasında yer alıyor. Ünlü duyumcu Digital Chat Station daha önce telefonda üç tane 50 megapiksel kameranın bulunacağını ve bunların hepsinde Sony sensörlerin kullanılacağını belirtmişti. Digital Chat Station Find X6 Pro’nun kamera sistemi hakkında yeni detaylar paylaştı.

Find X6 Pro’da ana kamera görevini 1 inçlik Sony IMX989 sensör üstlenecek. Diyafram genişliği f/1.8 olan bu sensörde 7P lens ve optik görüntü sabitleme özelliği mevcut olacak. Ultra geniş açılı kamerada ise Sony IMX890 sensör kullanılacak. Bu sensör Find N2’de ana kamera olarak tercih edilmişti.

Telefoto lens görevini ise IMX766 veya IMX890 sensör üstlenecek. Bu iki sensörün büyüklüğü aynı. 3x zum özellikli olması beklenen telefoto kameranın diyafram genişliğinin de f/2.6 olacağı belirtiliyor. Optik görüntü sabitleme de bu kameranın özellikleri arasında sayılıyor.

Oppo Find X6 Pro 32 megapiksel ön kamerayla gelecek

Oppo Find X6 Pro’da 32 megapiksel çözünürlüklü bir ön kameranın olacağı söyleniyor. Bu kamerada da Sony IMX709 sensörün tercih edileceği belirtiliyor. Söz konusu sensör ilk olarak Oppo Reno 7 serisinde kullanılmıştı.

İLGİLİ HABERLER