Teknoloji

Oppo Find X6 Pro 50 megapiksel çözünürlüklü üç arka kamerayla gelecek

oppo find x6 pro

Oppo Find X6 serisi hakkındaki dedikodular, telefonların daha net bir resminin çizilmesini mümkün hâle getiriyor. Bu dedikoduların en yenisi serinin amiral gemisi telefonuyla ilgili. Digital Chat Station’ın paylaşımına göre, Oppo Find X6 Pro 50 megapiksel çözünürlüklü üç arka kamerayla gelecek. Bu üç kamerada da Sony’nin ürettiği sensörler kullanılacak.

Ana kamerada Sony IMX989 sensörün tercih edilmesi bekleniyor. 1 inç büyüklüğündeki bu sensörde 7P lens ve optik görüntü sabitleme özelliği mevcut. Ultra geniş açılı kamerada ise Sony IMX890 sensörün bulunacağı söyleniyor.

Üçüncü kamerada da yine Sony IMX890’ın yer alması bekleniyor. 2.7x optik zum ve optik görüntü sabitleme özelliği de üçüncü kameranın özellikleri arasında sayılıyor. Oppo’nun kamera modülüne derinlik haritalamasını iyileştirmek için Uçuş Süresi (ToF) sensörü yerleştireceği de konuşulanlar arasında yer alıyor.

Oppo Find X6 Pro iki farklı işlemci seçeneğiyle gelecek

Daha önce çıkan haberlere göre, Oppo Find X6 Pro iki farklı işlemci seçeneğiyle kullanıcıların karşısına çıkacak. Bu seçenekler Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 ve MediaTek Dimensity 9200 olacak. Akıllı telefonun 6.7 inç büyüklüğünde QHD+ çözünürlüklü 120 Hz ekranla gelmesi de beklentiler arasında yer alıyor.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER