Oppo 125W hızlı şarj teknolojisini bu hafta tanıtacak

Oppo, hızlı şarj teknolojisi konusunda akıllı telefon pazarının öncü üreticileri arasında yer alıyor. Son iki yıldır sürekli olarak yeni ve daha hızlı teknolojiler duyuran şirket, bunlara bir yenisini daha eklemeyi planlıyor. Oppo şimdi de 125W süper hızlı şarj teknolojisini sergilemeye hazırlanıyor.

Hâlihazırda bir akıllı telefon en fazla 65W hızında şarj edilebiliyor. Ancak 15 Temmuz’da gerçekleştirilecek tanıtımla 125W süper hızlı şarj teknolojisi de karşımıza çıkacak. 125W şarj hızı ilk bakışta “Acaba bir yazım hatası mı var?” sorusunu sordursa da, Oppo’nun paylaşımı şirketin ciddiyeti konusunda şüpheye mahal bırakmıyor.

Oppo’nun 125W hızlı şarj teknolojisi konusundaki detayları açıklamanın yanı sıra küçük bir demo gerçekleştirmesi de bekleniyor. Oppo’nun bu etkinlikte teknolojinin mimarisi, soğutma yöntemi ve en önemlisi ne zaman kullanımda olacağı gibi konularda detay paylaşması öngörülüyor.

Oppo’nun hızlı şarj teknolojisi konusunda öncülerden biri olduğu rahatlıkla söylenebilir. 30W şarj hızı desteğini sunan ilk şirketlerden biri olan Çinli üretici, bu desteğin kapsama alanına orta segment Realme telefonları bile eklemiş durumda. Şirket 2018’de Oppo Find X ile birlikte 50W şarj hızına geçiş yapmıştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Realme C20A Helio G35 işlemciyle gelecek

Find X2 serisiyle de şarj hızını 65W seviyesine çıkaran Oppo için 125W şarj hızı desteği sunmanın şaşırtıcı bir aşama olmadığı söylenebilir.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

F1 İspanya GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

Formula 1 2021 sezonunda heyecan ara vermeden devam ediyor. Portekiz'den sonra sırada onun komşusu İspanya var. Geçen yıl pandemi nedeniyle İspanya GP ağustos ayında...

Samsung Galaxy A72 İncelemesi

Samsung Galaxy A72 GittiGidiyor'dan satın alın SATIN AL Akıllı telefon fiyatlarının yükselmesi tüketicilerin biraz daha orta segment telefonlara ilgi göstermesine neden oluyor. Üreticiler de bu segmentteki ürünlerine...