OnePlus Buds Pro kablosuz kulaklığın tanıtım tarihi belli oldu

OnePlus 22 Temmuz’da yeni akıllı telefonu Nord 2’yi tanıtacak. Ancak bu etkinlikte tanıtılacak tek ürün Nord 2 olmayacak. OnePlus Buds Pro kablosuz kulaklık da bu etkinlikte resmiyet kazanacak.

Konuyla ilgili açıklama, OnePlus’ın Ar-Ge şefi Kinder Liu’dan geldi. Liu, Buds Pro’da uyarlanabilir gürültü engelleme özelliğinin bulunacağını ve üç mikrofonla harici seslerin kontrol edilebileceğini belirtti. Buna ek olarak, kulaklık ses yüksekliğini 15 ila 40 desibel arasına çekebilmek için otomatik olarak karşı frekanslar da üretebilecek.

OnePlus’ın yeni kablosuz kulaklığı tasarım olarak AirPods Pro’ya benziyor gibi görünüyor. Kulaklıkta mat ve parlak kaplama bir arada tercih ediliyor. Topuz kısımlarında mat, sap kısımlarında ise metalik parlak kaplama bulunuyor.

Liu’nun verdiği bilgiye göre, OnePlus bu tasarım için iletken olmayan vakum metalleştirme teknolojisinden faydalanıyor. Böylelikle plastik kaplama yüzeyde metalik bir görüntü elde etmek mümkün oluyor.

OnePlus Buds Pro’nun pil kapasitesi bilinmese de, şarj kutusuyla birlikte toplam pil ömrünün 28 saat olacağı belirtildi. Aktif gürültü engelleme özelliği kapatıldığında ise süre 38 saate çıkacak.

Şarj kutusunun pili USB-C girişi üzerinden doldurulacak ve Warp Charge teknolojisin destekleyecek. Böylelikle 10 dakikalık bir şarj, 10 saatlik bir kullanım süresi sağlayacak. OnePlus Buds Pro ile ilgili diğer bilgileri öğrenmek içinse 22 Temmuz’u beklemek gerekiyor.

Android 12L güncellemesi duyuruldu; katlanabilir telefonlar için kapı açacak

Bu yılki Android Geliştirici Zirvesi etkinliğinde Google; tabletleri, katlanabilir cihazları ve ChromeOS çalıştıran cihazları içeren daha büyük ekranlı cihazlar için yakında çıkacak bir güncellemeyi...

Oppo A54s tanıtıldı: Helio G35 işlemci, 5000 mAh pil

Oppo A54 mart ayında tanıtılmış, bundan bir ay sonra da telefonun 5G versiyonu gözler önüne çıkmıştı. Bu gruba şimdi de Oppo A54s eklendi. Akıllı...

Samsung One UI 4 tasarımını Windows PC’lerine getiriyor

Samsung, One UI 4 mobil arayüz tasarımını Galaxy Book serisi Windows dizüstü bilgisayarlarına getiriyor. Yeni tasarım Samsung Notes, Samsung Gallery ve Samsung Settings gibi...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun