OnePlus Band fitness bilekliği için yeni ipuçları OnePlus’tan

OnePlus Hindistan’ın Twitter hesabı, şirketin ilk giyilebilir fitness bilekliği olacak ürünün ön gösterimini yaptı. Şirket, bu cihazın OnePlus Band adını taşıyacağını söylüyor. Bu cihazın müşterilerin fitness hedeflerine ulaşmasına yardımcı olacağını ve hayatlarını kolaylaştıracağını dile getiriyor. Aynı zamanda bir başka tweet ile de bu bilekliğin uyku takibi yapabileceğini ekliyor. OnePlus’ın tweet’i Amazon Hindistan’daki bir sayfaya açılıyor. Bu sayfada da gerçek zamanlı kalp hızı ölçümünün yapıldığı belirtiliyor.

Ishan Agarwal adlı bir kaynak, Twitter hesabından paylaştığı tweet ile, henüz resmi duyurusu yapılmamış cihaz hakkında dedikodusu yapılan benzer özellikleri paylaştı. OnePlus Band’in 7 gün 24 saat kalp hızı ölçümü ve kanda oksijen yoğunluğu takibi yapacağını kaydetti. Uyku takibi de olacak. 13 dahili egzersiz modu da bulunacak. Teknik özelliklere baktığımızda ise, 1.1 inç OLED ekran, IP68 suya dayanıklılık, 14 güne kadar pil ömrünü görüyoruz. Cihazın Hindistan fiyatının 2499 rupi (254 TL) olacağı ve bir hafta içinde bu ülkede satışa çıkacağı da Agarwal’ın verdiği bilgiler arasında bulunuyor.

OnePlus’ın fotoğrafları giyilebilir cihazı açık şekilde göstermiyor. Ancak geçen ay içinde @stufflistings Twitter hesabının yayınladığı tweet sayesinde cihazın dikdörtgen ekranı ve lastik kayışı net şekilde görülebiliyordu.

OnePlus yeni ürün segmentlerine açılacağının işaretlerini vermişti

OnePlus’ın yurt dışında birçok ülkede sattığı telefonlar, kulaklıklar ve hatta TV’ler bulunuyor. Şimdiye kadar Türkiye’de resmi ürün satışı yaptığını görmedik. Şirket geçen yıl OnePlus 8T lansman etkinliği sırasında yeni ürün kategorilerine geçmeyi düşündüğünü kaydetmişti. OnePlus CEO’su Pete Lau, şirketin 2021’in başlarında bir akıllı saat piyasaya sürmeyi planladığını doğrulamıştı.

OnePlus dünyanın her yerinde telefonlar satsa da, fitness takipçisi için her iki ipucunun da Hindistan Twitter hesabından gelmesi, OnePlus Band’ın en azından başlangıçta Hindistan pazarına odaklanabileceğine işaret ediyor.

Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları ve ürün incelemeleri YouTube kanalımızda. Abone olun, yeni videoları kaçırmayın!

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kademeli normalleşmeyle ilgili yeni kararlar açıklandı

29 Nisan tarihinde başlayan tam kapanma süreci yarın sabah saat 05.00'te son buluyor. Bunun öncesinde İçişleri Bakanlığı, yayınladığı bir genelgeyle 17 Mayıs - 1...

Apple Music Hi-Fi ve AirPods 3 gelecek hafta içinde bekleniyor

Apple'ın önümüzdeki hafta için daha önce düşünülenden daha büyük planları olabilir. Yeni iMac, iPad Pro ve Apple TV 4K, 21 Mayıs'ta veya civarında erken...

Türkiye GP 2021 ile ilgili yeni karar; haziranda yarış olmayacak

Türkiye GP 2021'in 11-13 Haziran tarihleri arasında İstanbul Park pistinde düzenlenmesi planlanıyordu. Bunun resmi duyurusu birkaç hafta önce yapılmıştı. Ancak son günlerde yarışın Türkiye'de...