OnePlus 9 RT kutusundan Android 11 ile çıkacak

OnePlus 9 RT büyük ihtimalle 15 Ekim’de resmiyet kazanacak. Akıllı telefonun kutusundan Android 12 tabanlı OxygenOS 12 ile çıkması beklense de, yeni bir iddia farklı bir durumu gösteriyor. Ünlü duyumcu Digital Chat Station, telefonun Android 11 ve ColorOS 12 kullanıcı arayüzüyle geleceğini belirtti.

Digital Chat Station, 9 RT’yle ilgili başka öngörülerde de bulundu. Akıllı telefonun üç farklı renk seçeneğiyle geleceği belirtilirken, telefonun Çin’de 2000 ila 3000 yuan (2757 ila 4135 TL) arasında bir fiyat karşılığında satılabileceği ifade edildi. Tasarım bakımından OnePlus 9R’ye benzemesi beklenen telefonda kamera lens diziliminin aynı kalacağı, ancak flaş modülüne ince ayar yapılacağı belirtildi.

Daha önceki sızıntılarda bahsedilen özellikler de Digital Chat Station tarafından doğrulandı. 120 Hz ekran, 4500 mAh pil, 65W şarj gibi özelliklerin telefonda sunulması bekleniyor. Ünlü duyumcu, iki noktada ise eski sızıntılardan ayrılıyor. Ana kamera sensörünün Sony IMX586 olacağını söyleyen Digital Chat Station, telefonun kalbinde ise Snapdragon 888 yerine Snapdragon 870’in bulunacağını belirtiyor.

Ancak OnePlus 9 RT kısa süre önce Geekbench’in benchmark testinden Snapdragon 888 işlemci ve 12 GB RAM ile geçmişti. Dolayısıyla bu iddiaya biraz temkinli yaklaşmak gerekiyor.

Apple 14 inç MacBook Pro modelini tanıttı, işte özellikleri

Apple, 18 Ekim etkinliğinde beklendiği üzere yeni MacBook Pro modellerini tanıttı. Şimdiye kadar dedikodusu yapılan birçok özelliğin yeni modellerle karşımıza çıktığını görüyoruz. Yeni MacBook...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun