OnePlus 5T sahipleri açık beta sürümü sayesinde Android Oreo ile buluşuyor

oneplus 5tOnePlus, geçtiğimiz hafta itibarıyla OnePlus 5 için Android 8.0 Oreo güncellemesini dağıtıma çıkarmıştı. Şirket, yeni yılla birlikte en yeni akıllı telefonu OnePlus 5T için de herkese açık Android Oreo beta sürecini başlattı.

Oxygen OS Open Beta 1 paketi, 5T sahiplerine Android Oreo’nun beta sürümünü de getiriyor. Bu pakette Android Oreo’nun yanı sıra OnePlus tarafından geliştirilen bazı özellikler ve şirketin geçtiğimiz ay hazırladığı güvenlik yaması da yer alıyor.

Ancak her beta sürümünde görülen küçük kusurlara OnePlus’ın yeni Oxygen OS beta sürümünde de rastlanıyor. Bu küçük kusurların varlığı nedeniyle rahatsız olacak kullanıcıların ana versiyonu beklemesinde fayda olduğunu belirtmek gerekiyor.

Güncelleme paketi, OnePlus’ın başlatıcısı için bazı değişiklikler sunuyor. Resim içinde resim desteği, otomatik doldurma ve akıllı metin seçeneklerindeki yenilikler de güncellemeyle kullanıcılara ulaşıyor. Google’ın Android Oreo ile sunduğu özellikler de paketin içinde yer alıyor.

OnePlus 5T Android Oreo güncellemesinin tam sürümünü ne zaman alacak?

OnePlus’tan Android Oreo güncellemesinin tam sürümü ne zaman OnePlus 5T sahiplerine ulaştırılacağı konusunda bir açıklama gelmiş değil. Ancak herkese açık beta sürecinin başlamış olması, nihai güncellemenin de çok uzakta olmadığını gösteriyor.

Microsoft CEO’su TikTok görüşmeleri hakkında konuştu

Şimdi hatırlamak oldukça güç olsa da, Microsoft 2020'nin ağustos ayında TikTok'un bir kısmını satın almak için teklif vermişti. Eski ABD Başkanı Donald Trump'ın TikTok'u...

TikTok aylık aktif kullanıcı sayısı 1 milyarı geçti

TikTok pazartesi günü yaptığı açıklamada, aylık 1 milyar aktif kullanıcıyı geçtiğini söyledi. Ağustos 2018'de yola çıkan ve ana şirketi Çin merkezli ByteDance'in veri toplama...

Skype yepyeni bir tasarım ve deneyimlerle yenileniyor

Skype'ın son beş yılda çok fazla miktarda tasarım değişikliğinden geçti. Ancak Microsoft hâlâ bir şeyleri yeniden denemeye ve düzeltmeye devam ediyor. Yazılım üreticisi, "gelişmiş,...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun