OBS için Nvidia’nın mükemmel gürültü giderme desteği

Yayıncılar için temel yazılımlardan biri olan Open Broadcaster Software (OBS), Nvidia’nın mükemmel gürültü giderme teknolojisi için yerel destek kazandı. Grafik kartı üreticisi Nvidia, bu önemli gelişmeyi dün duyurdu.

Daha önce OBS’yi Nvidia’nın Broadcast yazılımıyla birleştirerek aynı etkiyi elde etmek mümkün olsa da, artık arka plan gürültüsünü giderme özelliğini doğrudan OBS içinden ayarlayabileceksiniz. Bu özellik şu anda OBS Studio 27’nin beta sürümüyle kullanılabilir ve yakında tam sürümüyle gelecek.

Nvidia’nın gürültü giderme teknolojisi, önce RTX Voice olarak ve ardından Nvidia Broadcast’te yerleşik özelliklerden biri olarak bir süredir kullanılıyordu. Yapay zekâ destekli araç, klavye takırtılarından PC’nizin gürültülü fanlarına kadar her şeyi iptal edebiliyor. Bir yayıncının cephaneliğine harika bir ek olduğu bir gerçek. İzleyicilerin oyunun sesine ve yayıncının yorumlarına odaklanabilmesi için dikkat dağıtıcı arka plan gürültüsünü filtrelemeye yardımcı olur.

Nvidia Gürültü Giderme OBS’te nasıl etkinleştirilir?

Nvidia’nın duyurusuna göre, özelliğin OBS Studio 27’nin yeni beta sürümüyle çalışması için Broadcast Audio Effects SDK‘sını indirmeniz gerekecek. Ayrıca şirketin en yeni oyuna hazır sürücüsüne de ihtiyacınız olacak. Bunları indirdikten sonra, Nvidia kurulum sürecini şu şekilde açıklıyor:

Yeni özelliği kullanmak için, OBS’yi açın, Ses Karıştırıcısında ses kaynağınıza sağ tıklayın, “Filtreler” i seçin, yeni Filtreler penceresinin sol alt köşesindeki “+” simgesine tıklayın, “Gürültü Bastırma” filtresini seçin, girin bir ad seçin, listedeki yeni filtreye tıklayın, “Yöntem” açılır menüsünü genişletin, “NVIDIA Gürültü Kaldırma” yı seçin, arka plan seslerinizin ne kadar yüksek olduğuna bağlı olarak yoğunluğu ayarlayın ve ardından Filtreler penceresini kapatın. NVIDIA Gürültü Giderme artık etkindir.

Yeni entegrasyon, Nvidia’nın en yeni oyuna hazır sürücüsüyle geldi. Ayrıca bu güncelleme Mortal Shell’in RTX güncellemesinin yanı sıra altı yeni G-Sync uyumlu ekran için de destek ekliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Google Android üzerinde iş ve özel yaşamı ayırmayı kolaylaştıracak

Razer Zephyr RGB yüz maskesi satışa sunuldu

Duyurusu uzun süre önce yapılan Razer Zephyr akıllı yüz maskesi sonunda satışa sunuldu. RGB aydınlatmalı maskenin ABD'deki fiyat etiketinde 99.99 dolar yazıyor. 150 dolar...

Google Android üzerinde iş ve özel yaşamı ayırmayı kolaylaştıracak

Google, Android için sunduğu iş profili özelliğini daha fazla cihaza getirmeyi planlıyor. Söz konusu özellik, iş uygulamalarını ve kişisel uygulamaları ayırıyor. Kullanıcılar dilediklerinde bir...

Artık her Twitter kullanıcısı Sohbet Odası açabilir

Twitter; Spaces, yani Sohbet Odaları'nı ilk olarak Kasım 2020'de, kendi ses merkezli sohbet odaları özelliği olarak, Clubhouse'un başarısını gölgede bırakma girişimi olarak başlatmıştı. Ancak...

Huawei nova 9, Watch GT 3 ve FreeBuds Lipstick tanıtıldı, işte özellikleri

Huawei nova 9, Viyana'da gerçekleştirilen etkinlikle küresel sahnede görücüye çıktı. Etkinlikte akıllı telefona Huawei Watch GT 3 ve FreeBuds Lipstick de eşlik etti. Çinli...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun