Nvidia RTX 3050 Ti ile uygun fiyatlı bilgisayarlarda 60 fps oyun deneyimi

Nvidia bugün, RTX 30 serisine iki yeni GPU ekledi. GeForce RTX 3050 Ti ve 3050 GPU’larını içeren dizüstü bilgisayarların, on milyonlarca oyuncu ve içerik oluşturucuya gerçek zamanlı ışın izleme ve yapay zeka tabanlı DLSS gibi özellikleri getireceğini kaydetti.

Yeni GeForce RTX 3050 Ti ve 3050 Dizüstü Bilgisayar GPU’larını temel alan platformlar, Nvidia’nın özel RT ve tensör çekirdekleriyle Ampere mimarisini şimdiye kadarki en yaygın hedef kitleye getiriyor ve RTX 30 Serisi dizüstü bilgisayarların sayısını 140’ın üzerine çıkarıyor.

İnce, şık tasarımlı ve olağanüstü performans sağlayan yeni RTX dizüstü bilgisayarlar, önceki nesil sistemlerden iki kat daha hızlı. Ayrıca Minecraft RTX ve Call of Duty: Black Ops Cold War gibi popüler oyunlarda saniyede 60 karede ve 1080p çözünürlükte sorunsuz bir oyun deneyimi sunuyor.

Nvidia’da Dizüstü Bilgisayarlar Ürün Yönetimi Direktörü Mark Aevermann, “En yeni dizüstü bilgisayarlar, özellikle RTX’in büyüsünü yaşamak isteyen eski dizüstü bilgisayarlara sahip oyuncular ve yaratıcılar için mükemmel bir yükseltme fırsatı sunuyor.” dedi. “Artık önceki nesil RTX sistemlerine kıyasla 18 mm’den daha ince olan, şık ve taşınabilir tasarımlarla çığır açıcı performans sunan RTX 30 Serisi oyun dizüstü bilgisayarların sayısı 5 kat daha arttı. ”

Nvidia DLSS ile daha yüksek hız

Nvidia, cihazlarını yaklaşık olarak dört senede bir yenileyen dizüstü bilgisayar sahiplerinin, en yeni GeForce RTX 3050 sınıfı Dizüstü Bilgisayar GPU’larıyla muazzam bir performans yükselişi görebileceğini belirtiyor. Nvidia DLSS ile GeForce RTX 3050 Ti dizüstü bilgisayarlar, önceki nesil sistemlerden 2 kata kadar daha hızlı.

Yalnızca GeForce RTX GPU’larda DLSS’e güç veren özel tensör çekirdekleri bulunuyor. DLSS; Outriders, Call of Duty: Warzone, Call of Duty: Modern Warfare, NARAKA: BLADEPOINT ve Mortal Shell gibi son eklemelerle birlikte 40’tan fazla büyük oyun firması ve bağımsız oyun geliştiriciler tarafından çıkartılan oyunlarda mevcut.

Ek olarak içerik yapımcıları, D5 Render, SheenCity Mars ve Nvidia Omniverse gibi uygulamalarda DLSS hızlandırma deneyimini yaşayabilir. Bu da sanatçıların ışın izlemeli sahnelerin işlemeyi bitirmesini beklemek yerine tasarımlarını gerçek zamanlı olarak görüntülemesini sağlıyor.

Nvidia Reflex ile oyunlarda daha düşük gecikme

Rekabetçi oyunlardan hoşlananlar için yeni GeForce RTX 3050 Ti dizüstü bilgisayarlar, Nvidia Reflex Düşük Gecikme modu sayesinde OverwatchRainbow Six Siege ve Valorant gibi oyunlarda 144+ FPS ve 25ms’nin altında sistem gecikmesi sağlayabiliyor. Nvidia, en iyi 10 rekabetçi nişancı oyunundan yedisinin Nvidia Reflex desteğine sahip olduğunun altını çiziyor. Bu da oyuncuların daha düşük sistem gecikmesi elde etmelerine ve böylece en iyi şekilde oynamalarına olanak tanıyor. Nvidia Reflex ayrıca tüm RTX 30 Serisi ürün yelpazesinde destekleniyor.

Nvidia Brodcast ile video konferans ve canlı yayın için yeni yapay zeka efektleri

Nvidia, tüm RTX 30 Serisi dizüstü bilgisayarların, dizüstü bilgisayarları ev stüdyosuna dönüştüren Nvidia Broadcast uygulamasını desteklediğinin altını çizdi. Nvidia Broadcast’e oda yankısı giderme ve video gürültüsü giderme gibi yeni yapay zeka özellikleri getirildi ve gürültü engelleme özelliği, evcil hayvanlardan ve böceklerden gelen sesleri yok edebilmek için güncellendi. Bu özellikler, halihazırda varolan sanal arka plan ve otomatik çerçeve ile birlikte artık ses ve video üzerinde daha fazla kontrol ve kalite sağlamak için kullanılabilir.

Yeni Nvidia Studio dizüstü bilgisayarlar

RTX tabanlı Studio dizüstü bilgisayarlar, içerik oluşturucuların performans ve güvenilirlik taleplerini karşılaması için tasarlandı. RTX 30 Serisi GPU’larla donatılmış yeni tanıtılan Nvidia Studio dizüstü bilgisayarlar artık yaratıcı ve profesyonel uygulamaları önceki nesle göre 2 kata kadar daha hızlı sunuyor. Video düzenleyiciler 8K RAW çekimle çalışabiliyor, iş akışlarını basitleştirmek ve enkodlama sürelerini yüzde 75’e kadar azaltmak için yapay zekayı kullanabiliyor. Ek olarak yaratıcı profesyoneller, daha verimli ve üretken bir iş akışı için 16 GB’a kadar grafik belleğinden yararlanıp çok büyük dosyalarla zorlanmadan başa çıkabiliyor ve birden çok uygulama üzerinde aynı anda çalışabiliyorlar.

RTX 3050 Ti ve 3050 ne zaman çıkacak?

GeForce RTX 3080, 3070 ve 3060 dahil olmak üzere yeni GeForce RTX 30 Serisi dizüstü bilgisayarlar, Acer, Alienware, ASUS, Dell, Gigabyte, HP, Lenovo, Monster, MSI ve Razer dahil dünyanın önde gelen üreticilerinde bugün itibariyle mevcut durumda. RTX 3050 Ti ve 3050 tabanlı dizüstü bilgisayarlar ise bu yaz satışa sunulacak.

GeForce RTX 30 Serisi dizüstü bilgisayarlar, Hepsiburada, İncehesap, İtopya, MediaMarkt, Teknosa ve Vatan Bilgisayar başta olmak üzere yerel OEM’ler ve sistem üreticilerinden de temin edilebilecek Şirket fiyatlandırma, yapılandırmalar ve kullanılabilirlik, bölgelere ve iş ortaklarına göre değişiklik gösterebileceğini hatırlattı.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

iPadOS 15 İncelemesi

Apple'ın tabletlerine özel işletim sistemi iPadOS, en son sürümü iPadOS 15 ile birlikte iPad'lere yeni özellikler ve yetenekler kazandırıyor. Apple iOS 15 ile birlikte...

Surface Laptop Studio tanıtıldı; Microsoft’un yeni amiral gemisi dizüstü bilgisayarı

Microsoft, bugün, güçlü dizüstü bilgisayarlarından oluşan Surface Book serisinin halefi olan Surface Laptop Studio'yu duyurdu. Microsoft, amiral gemisi dizüstü bilgisayarı için tamamen yeni bir...

Surface Pro 8 tanıtıldı: 13 inç 120 Hz ekran, Thunderbolt 4

Microsoft'un bugün düzenlediği etkinlikte tanıttığı ürünlerden birisi de Surface Pro 8 oldu. Şirket, Intel işlemcili seride 2014 çıkışlı Surface Pro 3'ten bu yana ilk...

Surface Duo 2 5G desteği ve daha büyük ekranlarla geliyor

Microsoft, yeni çift ekranlı telefonu Surface Duo 2 ile katlanabilir Android cihaz pazarında şansını bir kez daha deniyor. Duo 2 tasarım bakımından ilk modelden...