Nvidia GeForce Now Türkiye’de beta kullanımına açıldı, detaylar netleşiyor

Yaklaşık bir ay kadar önce Turkcell desteğiyle Türkiye’deki sunucuları üzerinden hizmet vermeye başlayacağı açıklanan Nvidia GeForce Now hizmetinin detayları belli oldu. 15 Şubat itibarıyla Türkiye sunucuları üzerinden beta testleri başladı ve bu süreç de bir ay boyunca devam edecek.

Habertürk’ün haberine göre GeForce Now Türkiye hizmeti 15 Mart’ta herkese açılıyor. Beta erişimine dahil olan kullanıcılar, ön kayıt sıralamasına göre öncelik sahibi olacaklar. GeForce Now hizmetinden yararlanmak için sahip olduğunuz donanımın çok iyi özelliklere sahip olması gerekmiyor. Ortalama bir ekran kartı veya işlemcisi olan dizüstü bilgisayarla da sunulan oyunların tadını çıkarmanız mümkün olacak.

GeForce Now’ın dikkat çeken özellikleri arasında Nvidia’nın RTX ve DLSS gibi teknolojilerine sunulan destek var. Nvidia’nın RTX serisi kartlarıyla sunmuş olduğu ışın izleme teknolojisinin sağladığı gerçeklikten internet üzerinden oynadığınız oyunlarda da yararlanabileceksiniz. Ansel sayesinde ise oyunlarınızın profesyonel düzeydeki fotoğraflarını, 360 derece görüntülerini, HDR destekli olarak yakalayıp paylaşabileceksiniz.

Nvidia GeForce Now ile Steam, GOG, Epic Games veya Ubisoft altındaki kendi oyun kütüphanenize de erişim imkanı verecek. Oyunları sadece PC üzerinden değil; Mac, TV, Chrome internet tarayıcısı, Chromebook, Android veya iOS cihazlarından da oynayabileceksiniz.

GeForce Now Türkiye fiyatı henüz açıklanmadı. Ancak sunulacak paketler belli oldu. Kullanıcıları Basic ve Premium olmak üzere iki paket bekliyor. Basic Paket içinde standart erişim ve 1 saatlik oturum süresi var. Nvidia, yoğun saatlerde bu pakete sahip kullanıcıların sınırlı kapasite nedeniyle kuyrukta bekleyebileceğini söylüyor. Premium Paket ise uzatılmış oturum süresi ve RTX aktif gibi özelliklere sahip olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Battlefield 2042'yi bekleyenlere kötü haber

Servisin küresel fiyatının 5.49 avro olduğunu dikkate alırsak, Türkiye’deki üyelik paket fiyatları 50 TL’nin altında olacaktır.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Oppo ColorOS 12 dağıtım takvimini açıkladı

Oppo, Android 12 üzerine inşa edilen ColorOS 12 kullanıcı arayüzünün detaylarını paylaştı. Şirket, ColorOS 12 güncellemesinin mevcut cihazlarına dağıtım takvimi konusunda da bilgi verdi....

Microsoft Office 2021 çıkış tarihi açıklandı, Windows 11 ile aynı gün çıkıyor

Microsoft, perşembe günü ticari müşteriler için Microsoft Office'in bir sonraki kalıcı sürümünü piyasaya sürdü. Ayrıca 5 Ekim'de bireysel tüketiciler için Office 2021 sürümünü yayınlayacağını...

Huawei Okula Dönüş Kampanyası’nda MateBook ürünlerinde indirimler devam ediyor

Huawei, MateBook Serisi’ni Okula Dönüş dönemi kapsamında birçok kampanya ve indirim fırsatlarını tüketiciye sunmaya devam ediyor. Şirket MateBook Serisi’ni, Okula Dönüş dönemi kampanyası kapsamında...

GoPro yola Hero 10 Black ile devam ediyor

GoPro, Hero 10 Black ile kullanıcılarının karşısına "amiral gemisi" sınıfından yeni bir aksiyon kamerası çıkarıyor. Hero 10 Black tasarım bakımından Hero 9'dan uzaklaşsa da,...