Eğlence

Nvidia Freestyle ile filtreleri oyunlara taşıyor

nvidia freestyleFotoğraf ve videolara filtre uygulamak, başta Instagram olmak üzere pek çok sosyal ağın en belirgin özelliği hâline gelmiş durumda. Nvidia Freestyle adını verdiği yeni özelliğiyle video oyunları da filtrelerle renklendirmeyi mümkün hâle getiriyor.

Nvidia, yeni özelliğinin duyurusunu CES 2018’de yaptı. GeForce Experience yazılımının bir parçası olan Freestyle’da 15 farklı filtre arasından seçim yapılabiliyor. 38 farklı ayar da oyunları değişik renk ve efektlerle süslemeyi mümkün kılıyor. Filtreler arasında siyah & beyaz, sepya, vinyet, gece modu, retro ve yarım ton gibi seçenekler bulunuyor.

Özellik ilk olarak beta modunda kullanıcılarla buluşacak. Nvidia’dan yapılan açıklamaya göre; aralarında Battlefield 3, Call of Duty: Black Ops III, Assassin?s Creed, Cuphead, World of Warcraft: Legion ve Diablo III’ün de bulunduğu 100’den fazla oyun özelliği destekleyecek.

Nvidia Freestyle renk körlerine de yardımcı olacak

Oyuncular oyun içi menüler üzerinden renk ve doygunluk ayarlarını değiştirebilecek. Oyunlara farklı bir hava kazandırılabileceğini belirten Nvidia, ortaya görsel açıdan daha gerçekçi görüntülerin çıkabileceğine dikkat çekiyor. Nvidia Freestyle ile mavi rengi azaltan bir gece modu ve renk körlerine renkleri ayırmalarında yardımcı olacak özel bir mod da sunuyor. Oyun filtreleri, 9 Ocak itibarıyla “beta” etiketiyle dağıtıma çıkacak.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER