Nubia Red Magic 7 ve 7 Pro tanıtıldı

google news abone ol

Nubia Red Magic 7 ve 7 Pro sonunda resmiyet kazandı. Red Magic 7 Pro, 135W şarj desteğinin varlığıyla dikkat çekiyor. Akıllı telefon, ön kamerası ekranın altına yerleştirilen ilk oyun telefonu olma özelliğini taşıyor. Red Magic 7 serisiyle birlikte telefonlarda bazı oyun odaklı görevleri yerine getirmesi için özel olarak tasarlanan “Red Core 1” isimli işlemci de duyuruldu.

Her iki telefonda da ICE 8.0 adını taşıyan gelişmiş soğutma sistemi bulunuyor. Red Magic 7 serisine gücünü veren en önemli unsurlardan biri de bu soğutma sistemi. Dakikada 20 bin devir yapan bir fana sahip olan bu sistem, ikinci bir hava girişi ağızına bağlanan “kanyon havalandırma kanalı” ile geliyor.

Böylelikle hava kanalında geçmiş nesillere kıyasla yüzde 35 oranında bir artış sağlanıyor ve işlemcinin 3 santigrat derece daha soğuk kalması mümkün kılınıyor. Bu iyileştirmenin 2,4 santigrat derecelik kısmını metal kanyon havalandırma kanalı sağlıyor.

Tüm bu sistem, Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 işlemcinin ısınmasını engellemek amacıyla tasarlandı.

Her iki telefonda da 6.8 inç büyüklüğünde 2400 x 1080 piksel AMOLED ekran bulunuyor. Görüntü oranı 20:9 olan ekran 10-bit renk derinliğine sahip ve DCI-P3 renk gamının tamamını kapsıyor. Ancak yapılandırma konusunda iki telefonun ekranları arasında bazı farklar söz konusu. Öncelikle Red Magic 7’de 600 nit olan parlaklık seviyesi, Red Magic 7 Pro’da 700 nite çıkıyor.

Red Magic 7 Pro’nun ekranının yenileme hızı 120, dokunuş örnekleme hızı ise 960 Hz. Red Magic 7’de ise dokunuş örnekleme hızı 720 Hz’e inse de, yenileme hızı 160 Hz’e çıkıyor.

Tetik tuşlarının hızı da 500 Hz’e yükseliyor. Böylelikle gecikme süresi 7.4 milisaniyeye kadar iniyor. Bu da Red Core 1’in sorumlulukları arasında yer alıyor. Ses ve titreşimin iyileştirilmesi, oyunlardaki aydınlatma efektlerinin yönetimi de çipin görev tanımının kapsamında.

Her iki telefonda da ekranın kesintisiz bir deneyim sunduğunu belirtmek gerekiyor. Red Magic 7 Pro’da ön kamera ekranın altına yerleştirilirken, tripod piksel düzenlemesi ve dalga şeklindeki kablolama sayesinde şeffaflık mümkün olduğunca yüksek tutuluyor. Red Magic 7’de ise ön kamera ekranın üst çerçevesinde bulunuyor.

Red Magic Studio ise her iki telefonda da ekranı kablosuz olarak 120 Hz hızıyla yansıtmayı mümkün kılıyor. Oyunlar da 120 Hz ile kaydedilebiliyor. HDMI adaptörü veya USB-C kablosuyla 165 Hz’a çıkılabiliyor.

Her iki akıllı telefon da kutularından Android 12 ve Red Magic 5.0 kullanıcı arayüzüyle çıkacak.

135W şarj desteği sayesinde Red Magic 7 Pro’nun 5000 mAh kapasiteli pilini 15 dakikada doldurmak mümkün oluyor. Red Magic 7’de ise pil kapasitesi 4500 mAh’e, şarj hızı da 120W’a iniyor. Bu telefonun da pilini 17 dakika içinde tamamen doldurmak mümkün oluyor. Her iki telefonun kutusundan da 165W şarj adaptörü çıkıyor. Bu adaptörün uyumlu dizüstü oyun bilgisayarların pilini dolduracak güçte olduğunu belirtmekte fayda var.

Nubia Red Magic 7 ve 7 Pro Çin’de bugün itibarıyla ön satışa sunuldu. İki telefon da 21 Şubat’ta raflarda olacak. Telefonların uluslararası versiyonları ise 22 Şubat’ta sergilenecek ve 10 Mart’ta piyasaya çıkacak. Red Magic 7 4000 yuan (8605 TL), 7 Pro ise 4700 yuandan (10110 TL) başlayan fiyatlarla satılıyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu özellikler sayesinde FaceTime görüşmelerinizi daha iyi hâle getirebilirsiniz

Geçen sonbaharda dağıtıma iOS 15 ve macOS Monterey sayesinde başka kişilerle daha iyi bağlantı kurmanıza yardımcı olacak yeni özellikler geldi. Özellikle FaceTime, daha yeni Apple...

Predator Helios 300 SpatialLabs Edition ile oyun deneyimine yeni bir boyut

Acer bugün, oyun dünyasına gözlüksüz, stereoskopik 3D deneyimini getiren Predator Helios 300 SpatialLabs Edition oyun dizüstü bilgisayarını duyurdu. Predator Helios 300 SpatialLabs Edition, SpatialLabs...

Acer Swift ve Spin serilerine 12. Nesil Intel Core takviyesi

Acer çarşamba günü; Swift ve Spin serilerinin, tümü 12. Nesil Intel Core işlemcilere sahip ve Windows 11 uyumlu yeni dizüstü bilgisayarlarını tanıttı. Şirketin belirttiğine...

Keenetic Hero 4G İncelemesi

Yaz geliyor, çok yakında yazlık evlerin yolunu tutmalar veya karavanlarla tatil alanlarına seyahatler başlayacaktır. Son yıllarda bu gibi mekanlarda mobil şebekeler üzerinden sürekli internet...

Netflix Kuş Uçuşu dizisinin yayın tarihini duyurdu, ilk kareleri paylaştı

Netflix, Kuş Uçuşu adını taşıyan yeni Türk orijinal dizisinden ilk kareleri paylaştı. Dizide biri X diğeri ise Z kuşağını temsil eden iki kadının hikayelerinin...

Samsung ve Google arasındaki iş birliği yeniliklerle devam edecek

Samsung, Mobil Deneyim Başkan Yardımcısı ve Müşteri Deneyimi Birimi Başkanı Patrick Chomet'in imzasıyla yayınladığı makaleyle Google ile devam eden ortaklığı ve gelecekte kullanıcılara sunacakları...