Teknoloji

Nothing’in kurucusu Carl Pei’den Nothing Phone 2 açıklaması

nothing phone 1 nothing os 2.0

OnePlus’ın kurucusu olan Carl Pei’nin yeni şirketi Nothing, ilk ürünlerini 2022’de gözler önüne çıkarmıştı. Bu ürünler arasında en dikkat çekicisi Nothing Phone 1 adını taşıyan ilk akıllı telefon olmuştu. Söz konusu cihazı, 2023’te tanıtılacak Nothing Phone 2 takip edecek. Inverse sitesine konuşan Carl Pei, Phone 2 hakkında önemli bir bilgi verdi.

Nothing Phone 1, ABD’de resmi olarak piyasaya sürülmemişti. Telefonun ABD’deki şebekelere uygun bir şekilde üretilmediğini belirtmekte de fayda var. Ancak Phone 2’de böyle bir durum söz konusu olmayacak. Carl Pei, ABD’nin şirketin en öncelikli pazarı olacağını açıkladı. Bu açıklama, Phone 2’nin ana hedefinin ABD’li kullanıcılar olduğu anlamına geliyor.

Nothing hâlihazırda ABD’de kablosuz kulaklığını satıyor. Şirketten verilen bilgiye göre, ABD kulaklığın toplam satışlarında üçte birlik bir paya sahip. Pei’ye göre bu durum Phone 2’nin potansiyel başarısının bir işareti niteliği taşıyor.

Nothing Phone 2 daha “üst sınıf” bir cihaz olacak

Carl Pei’nin verdiği bilgiye göre, Phone 2 şirketin ilk telefonuna kıyasla daha “üst sınıf” bir cihaz olacak. “Amiral gemisi” tabirini kullanmaya pek yanaşmayan Pei, önceliği yenilenmiş bir yazılım deneyimine ve yenilikçi donanım tasarımına veriyor. Uygun fiyata en iyi donanımı sunmak, Nothing’in öncelikleri arasında bulunmuyor.

Nothing Phone 2’nin 2023’ün sonlarında gözler önüne çıkması bekleniyor.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER