Nokia X7 sızıntısı HMD’nin çentik sevdasının sürdüğünü gösteriyor

nokia x5
Nokia X5

HMD Global, Nokia X5 ve Nokia X6 modelleriyle çentikli ekran furyasına katılmıştı. Bu telefonların karşılaştığı ilgiden memnun görünen şirket, arkadan gelecek Nokia X7 için de aynı tarifi uygulamaya hazırlanıyor.

Çentik modası herkes tarafından benimsenmese de, Nokia X5 ve X6 modellerinin Çin’de gördüğü ilgi HMD’yi fazlasıyla tatmin etmişe benziyor. Söz konusu akıllı telefonlar Çin’de Nokia 5.1 Plus ve Nokia 6.1 Plus isimleriyle satışa sunulmuştu.

Nokia X7 konusunda şirketten resmi bir işaret gelmese de, Çin kaynaklı sızıntılar HMD Global’ın telefon için hazırlıklarını sürdürdüğünü gösteriyor. İnternette sızan fotoğrafta Nokia 5.1 Plus’ınkine benzer çentikli bir ekran paneli görülüyor.

nokia x7Nokia 5.1 Plus’a büyük bir çentik yerleştiren HMD Global, Nokia 6.1 Plus’ta ise daha küçük bir çentiği tercih etmişti. Sızan fotoğraf cihaz konusunda başka bilgi vermese de, geçmiş dedikodularda telefonun Qualcomm Snapdragon 710 yonga seti taşıyacağı öne sürülmüştü.

HMD Global, IFA 2018’de yeni bir telefon tanıtmayacağını açıklamıştı. Dolayısıyla Nokia X7 ile tanışmak için 2018’in son çeyreğini veya 2019’un başlarını beklemek gerekiyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

iPadOS 15 ile M1 iPad Pro’ların yüksek kapasiteli RAM’i daha fazla kullanılabilecek

Geçtiğimiz haziran ayında iPadOS 15'in ön gösterimi yapıldığında Apple'ın geliştiricilere uygulamalarında daha fazla RAM'den yararlanması imkanı sağlanacağı belirtilmişti. Bu sayede, özellikle iPad Pro'larda sunulan...

Apple’dan iPhone 13 serisi için özel tanıtım videosu – Video

Apple, iPhone 13 ve 13 Pro'nun özelliklerini öne çıkaran ve ürün yelpazesindeki farklılıkları detaylandıran, rehber niteliğinde yedi buçuk dakikalık bir video yayınladı. Videoda Apple,...

Oppo ColorOS 12 dağıtım takvimini açıkladı

Oppo, Android 12 üzerine inşa edilen ColorOS 12 kullanıcı arayüzünün detaylarını paylaştı. Şirket, ColorOS 12 güncellemesinin mevcut cihazlarına dağıtım takvimi konusunda da bilgi verdi....