Eğlence

Netflix yeni Türk dizisi Yaratılan’ın yayın tarihini açıkladı, ilk fragmanını paylaştı

netflix yaratılan

Netflix Yaratılan dizisinin yayın tarihini açıklarken dizinin ilk fragmanını paylaştı. Yazarlığını ve yönetmenliğini Çağan Irmak’ın üstlendiği dizi, dünya edebiyatının klasiklerinden Mary Shelley imzalı Frankenstein’dan esinlenerek hazırlandı. Dizi, 8 bölüm hâlinde izleyicilerle buluşacak.

Başrollerini Erkan Kolçak Köstendil ve Taner Ölmez’in paylaştığı dizinin oyuncu kadrosunda; Engin Benli, Şifanur Gül, Bülent Şakrak, Sema Çeyrekbaşı, Devrim Yakut, Şehsuvar Aktaş, Durul Bazan, Macit Koper, Ekremcan Arslandağ, Ümmü Putgül ve Şennur Nogaylar gibi sevilen isimler yer alıyor. Dizinin yapımcılığını O3 Medya üstleniyor.

Dizinin hikayesi Netflix tarafından şu şekilde özetleniyor: “Osmanlı İmparatorluğu’nun son dönemlerinde Bursa’dan İstanbul’a uzanan bu epik öyküde Yaratılan, insanoğlunun en temel sorularından biri olan “ölüm ve sonrasına” odaklanıyor. Maceraperest, asi, heyecanlı ve zekası bedenine sığmayan genç tıp talebesi Ziya’nın en büyük dileği, çok iyi bir hekim olup tıbbın çare bulamadığı birçok salgın hastalığa derman olabilmektir. İstanbul’da tanıştığı delilik ve dahilik arasında duran hekim İhsan, onu bu dünyada anlayabilen tek kişi olmuştur. Birbirini bulan bu iki eksantrik ve yaralı ruh, beraber giriştikleri gizli ve yasaklı deneyin bedellerini ağır bir şekilde ödeyeceklerdir. Zira kodlarını çözmeye çalıştıkları kadim bir yazı onları adeta felaketin kapısına getirip bırakır.”

Netflix Yaratılan’ı 20 Ekim’de yayınlayacak

Netflix Yaratılan’ı 20 Ekim’de tüm dünyada izleyicilerle buluşturacak.

  • netflix yaratılan
İLGİLİ HABERLER