EğlenceManşetler

Netflix yeni orijinal Türk dizisi Yaratılan’ın yeni fragmanını ve görsellerini paylaştı

netflix yaratılan

Netflix Yaratılan ile orijinal Türk yapımı projelerine birini daha eklemeye hazırlanıyor. Başarılı yönetmen Çağan Irmak’ın Mary Shelley imzalı ikonik karakter Frankenstein’dan esinlenerek hayata geçirdiği dizinin yayın tarihi giderek yaklaşırken, Netflix dizinin yeni fragmanını ve görsellerini paylaştı.

Şirket, yeni fragman ve görselleri yönetmen Çağan Irmak tarafından kaleme alınan bir not eşliğinde paylaştı. Irmak’ın duygularını kağıda döktüğü not şu şekilde: “Bizimki gibi mesleklerde bazen ‘olmazsa olmaz’ dediğimiz, gerçekleştiremediğimizde gözümüzün arkada kalacağı bir ‘mütemmim’ cüz vardır. İşte Yaratılan benim için bu mütemmim cüz idi. Şimdi… Bir süre telefonların ışığını kapadığımız ve el fenerleri ile aydınlattığımız bir yola çıkmaya hazır mısınız?”

Çağan Irmak’ın senaryosunu kaleme aldığı ve yönetmenliğini üstlendiği O3 Medya yapımcılığındaki dizinin oyuncu kadrosunda ise şu isimler yer alıyor: Erkan Kolçak Köstendil, Taner Ölmez,  Engin Benli, Şifanur Gül, Bülent Şakrak, Sema Çeyrekbaşı, Devrim Yakut, Şehsuvar Aktaş, Durul Bazan, Macit Koper, Ekremcan Arslandağ, Ümmü Putgül, Şennur Nogaylar ve Burcu Söyler 

Netflix Yaratılan’ı 20 Ekim’de izleyicilerle buluşturacak

Dizinin hikayesi Netflix tarafından şu şekilde özetleniyor: “Osmanlı İmparatorluğu’nun son dönemlerinde Bursa’dan İstanbul’a uzanan bu epik öyküde Yaratılan, insanoğlunun en temel sorularından biri olan “ölüm ve sonrasına” odaklanıyor. Maceraperest, asi, heyecanlı ve zekası bedenine sığmayan genç tıp talebesi Ziya’nın en büyük dileği, çok iyi bir hekim olup tıbbın çare bulamadığı birçok salgın hastalığa derman olabilmektir. İstanbul’da tanıştığı delilik ve dahilik arasında duran hekim İhsan, onu bu dünyada anlayabilen tek kişi olmuştur. Birbirini bulan bu iki eksantrik ve yaralı ruh, beraber giriştikleri gizli ve yasaklı deneyin bedellerini ağır bir şekilde ödeyeceklerdir. Zira kodlarını çözmeye çalıştıkları kadim bir yazı onları adeta felaketin kapısına getirip bırakır.”

Netflix Yaratılan dizisini 20 Ekim’de tüm dünyada izleyicilerle buluşturacak.

İLGİLİ HABERLER