Eğlence

Netflix The Sandman dizisinin resmi tanıtım fragmanını paylaştı, yayın tarihini açıkladı

netflix the sandman

Netflix The Sandman dizisinin resmi tanıtım fragmanını yayınladı ve yayın tarihini açıkladı. Dizi, 5 Ağustos tarihinde tüm dünyada Netflix’te izleyicilerin karşısına çıkacak. The Sandman, Neil Gaiman’ın aynı isimdeki ünlü çizgi romanından ekrana uyarlanıyor.

Netflix’in farklı türlerdeki dizileri, filmleri ve oyunları öne çıkardığı Geeked Week kapsamında Neil Gaiman, Allan Heinberg ve oyuncu kadrosunun katıldığı The Sandman panelinde, dizinin tanıtım fragmanı yayınlanırken; ünlü oyuncu Mark Hamill’in Merv Pumpkinhead karakterine sesiyle hayat verdiği açıklandı.

Dizinin hikayesi Netflix tarafından şu şekilde özetleniyor: “The Sandman’de çağdaş kurgu, tarihi drama ve efsane kusursuzca iç içe geçiyor. Modern mit ile karanlık fantezinin zengin bir harmanı olan yapım, hem Rüya Tanrısı Morpheus’un uzun varoluşu boyunca yaptığı kozmik ve insani hataları onarma sürecinin hem de onun yaptıklarından etkilenen insanların ve yerlerin öyküsünü aktarıyor.

The Sandman, nam-ı diğer Rüya Tanrısı (Tom Sturridge), beklenmedik bir şekilde yakalanıp bir asırdan fazla bir süre esir tutulduğunda, yokluğunun neden olduğu kaosu düzeltmek için farklı dünyalar ve zamanlar arasında yolculuk etmeye başlar.”

netflix the sandman

DC için Neil Gaiman tarafından hazırlanan aynı isimli çizgi roman serisinden uyarlanan The Sandman dizisinde Gaiman aynı zamanda yürütücü yapımcı ve ortak yazar olarak projede yer alıyor. Dizinin yapımcılığını Warner Bros. Television üstleniyor.

Netflix The Sandman dizisinin ilk sezonunda izleyicilerin karşısına her biri 1 saat uzunluğunda toplam 10 bölüm çıkaracak. Dizinin oyuncu kadrosunda şu isimler yer alıyor: Tom Sturridge, Boyd Holbrook, Patton Oswalt, Vivienne Acheampong, Gwendoline Christie, Charles Dance, Jenna Coleman, David Thewlis, Stephen Fry, Kirby Howell-Baptiste, Mason Alexander Park, Donna Preston, Vanesu Samunyai, John Cameron Mitchell, Asim Chaudhry, Sanjeev Bhaskar, Joely Richardson, Niamh Walsh, Sandra James Young, Razane Jammal ve Mark Hamill.

İLGİLİ HABERLER