Netflix’ten Şahmaran için yeni fragman

Netflix Şahmaran dizisinin resmi fragmanını gözler önüne çıkardı. Şirketin yeni orijinal Türk dizisinin duyurusu kasım ayında yapılmış ve yayın tarihiyle birlikte ilk görüntüler de paylaşılmıştı.

Şahmaran’ın başrollerini Serenay Sarıkaya ve Burak Deniz paylaşıyor. Dizinin oyuncu kadrosunda Mustafa Uğurlu, Mahir Günşiray, Mert Ramazan Demir, Ebru Özkan, Hakan Karahan, Elif Nur Kerkük, Mehmet Bilge Aslan, Ekin Gökgöz, Berfu Halisdemir, Nilay Erdönmez, Nil Sude Albayrak, Ayşe Lebriz Berkem, Mert Doğan ve Ece Ertez gibi isimler de yer alıyor.

Dizinin senaryosu Pınar Bulut’un imzasını taşıyor. Yönetmen koltuğunda ise Umur Turagay oturuyor. Şahmaran’ın yapımını TIMS&B Productions, yapımcılığını ise Timur Savcı ve Burak Sağyaşar üstleniyor.

Dizinin hikayesi Netflix tarafından şu şekilde özetleniyor: Şahsu, annesini kaybettikten sonra büyük babasıyla yüzleşmek için Adana’ya gider ancak burada kendisini Mar adı verilen sıra dışı bir topluluğun ortasında bulur. Şahmaran efsanesine inanan Mar ırkı seçilen kızın Şahsu olduğunu düşünmektedir. Ve onun gelişiyle tarihi kehanetin gerçekleşmesini beklemektedirler. Her şeyden habersiz olan Şahsu ise Mar topluluğunun yol göstericisi Maran ile aralarındaki çekime karşı koyamaz ve ona aşık olur. Şahsu, onu bekleyen bu tehlikeli yolda hem kendini hem de  aşkın gücünü keşfedecektir.

Netflix Şahmaran’ı 20 Ocak’ta izleyicileriyle buluşturacak

Netflix Şahmaran dizisinin ilk sezon bölümlerini 20 Ocak’ta yayınlayacak. Dizinin ikinci sezonunun da henüz yayınlanmadan onaylandığını belirtmekte fayda var.