EğlenceManşetler

Netflix Şahmaran dizisinin yayın tarihini açıkladı, ilk tanıtım videosunu paylaştı

netflix şahmaran

Netflix Şahmaran dizisinin ilk tanıtım videosunu paylaştı. Başrollerini Serenay Sarıkaya ve Burak Deniz’in paylaştığı dizinin izleyicilerin karşısına çıkacağı tarih konusunda da açıklama geldi.

Dizinin oyuncu kadrosunda Serenay Sarıkaya ve Burak Deniz’in yanı sıra Mustafa Uğurlu, Mahir Günşiray, Mert Ramazan Demir, Ebru Özkan, Hakan Karahan, Elif Nur Kerkük, Mehmet Bilge Aslan, Ekin Gökgöz, Berfu Halisdemir, Nilay Erdönmez, Nil Sude Albayrak, Ayşe Lebriz Berkem, Mert Doğan ve Ece Ertez gibi isimler de yer alıyor.

Umur Turagay’ın yönetmenliğinde ve Pınar Bulut’un senaryosuyla hayata geçen, hikâyenin yapımını TIMS&B Productions, yapımcılığını ise Timur Savcı ve Burak Sağyaşar üstleniyor.

Dizinin hikayesi Netflix tarafından şu şekilde özetleniyor: Şahsu, annesini kaybettikten sonra büyük babasıyla yüzleşmek için Adana’ya gider ancak burada kendisini Mar adı verilen sıra dışı bir topluluğun ortasında bulur. Şahmaran efsanesine inanan Mar ırkı seçilen kızın Şahsu olduğunu düşünmektedir. Ve onun gelişiyle tarihi kehanetin gerçekleşmesini beklemektedirler. Her şeyden habersiz olan Şahsu ise Mar topluluğunun yol göstericisi Maran ile aralarındaki çekime karşı koyamaz ve ona âşık olur. Şahsu, onu bekleyen bu tehlikeli yolda hem kendini hem de  aşkın gücünü keşfedecektir.

Netflix Şahmaran’ı 20 Ocak’ta yayınlayacak

Netflix Şahmaran dizisini 20 Ocak’ta izleyicilerle buluşturacak. Dizinin iki sezon olarak planlandığı da Netflix’in kısa süre önce gerçekleştirdiği özel etkinlikte açıklanmıştı.

İLGİLİ HABERLER