Eğlence

Netflix Gears of War filmi ve animasyon dizisi için kolları sıvadı

netflix gears of war

Netflix video oyun uyarlamalarına Xbox’ın en popüler serilerinden biriyle devam ediyor. The Coalition ile iş birliğine giden şirket, canlı bir Gears of War filmi için çalışmaya başladı. Filmin oyuncu kadrosu ve yayın tarihiyle ilgili detaylar bilinmezken, Netflix Gears of War için daha “yetişkin” kitleyi hedefleyen bir animasyon dizisi hazırlıyor.

Gears of War serisinin merkezinde insan uygarlığını neredeyse yok etmek üzere olan Locust isimli agresif bir tür bulunuyor. Orijinal üçlemede ana karakter saçı ağarmış gazi Marcus Fenix olsa da; yeni oyunlarda ve yan hikayelerde bayrağı oğlu JD ve yakın arkadaşı Baird ile asi asker Kalt devralıyor.

Netflix’in Gears of War hamlesi için zamanlamanın doğru olduğu söylenebilir. Microsoft’un çatısı altındaki The Coalition bir süredir serinin yeni oyununu duyurmuyor. Netflix ile yapılan iş birliği Games of War’un hem eski oyuncularının aklına gelmesini sağlayabilir hem de seriyi yeni oyuncularla buluşturabilir.

Bu iş birliğinin Microsoft’un Sony’nin dizi ve film açılımına verdiği bir yanıt olduğunu söylemek de yanlış olmayacaktır. Uncharted’ı vizyona sokan Sony; The Last of Us, Horizon ve God of War gibi popüler oyunlarının dizi uyarlamalarını da izleyicilerin karşısına çıkarmaya hazırlanıyor.

Netflix Gears of War öncesinde de oyun uyarlamaları hazırlamıştı

Netflix Gears of War öncesinde başka oyun uyarlamalarını da izleyicilerle buluşturmuştu. Şirketin League of Legends dizisi beğeniyle karşılanmıştı. Microsoft’un Paramount+ ile ekranlara taşınan bir diğer popüler oyunu Halo ise farklı reaksiyonlar almıştı. Gears of War uyarlamalarının nasıl karşılanacağını görmek için beklemek gerekiyor.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER