Netflix Fast.com ile hız testi yapıyor

netflix fast.comNetflix için kullanıcılarının internet bağlantı hızı ve kalitesi büyük önem taşıyor. Şirket, kullanıcılarının bağlantılarının durumundan sürekli haberdar olabilmeleri içn Fast.com adını taşıyan bir internet sitesini faaliyete geçirdi. Söz konusu sayfa, herhangi bir kullanıcı müdahalesi olmadan sürekli biçimde basit hız testleri yapıyor.

Netflix Fast.com sayfasına daha kapsamlı bir test isteyenler için Speedtest.net yönlendirmeleri de koyuyor. Herhangi bir reklam, eklenti, konfigürasyon barındırmayan Fast.com, kullanıcılarına yükleme hızını da göstermiyor.

Netflix’in elinde geniş bant bağlantı üzerinden toplanabilen büyük miktarda verinin olduğu rahatlıkla söylenebilir. Ancak bunun üstüne bir de hız testi sitesi eklemek pek de problemli gözükmüyor. Netflix Başkan Yardımcısı David Fullagar, testin hem mobilde hem de masaüstünde uygulanabileceğini belirtti. Fast.com, bağlantı hızında bir problem sezenlerin hızlı biçimde yardım alacağı araçlar arasına girebilir.

Galaxy Watch 4 Classic sızıntısı ile yeni Wear OS kullanımda görülüyor

Samsung'un 11 Ağustos'taki Unpacked etkinliğine yaklaşık bir haftalık bir zaman var. 91mobiles tarafından yayınlanan yeni fotoğraflar, etkinlikte görebileceğimiz iki yeniliğe ilk kez gerçek dünyadan...

F1 Macaristan GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

İki hafta önce Britanya'da olaylı ve heyecanlı bir yarışa sahne olan Formula 1'de, belki de takvimin en sıkıcı yarışlarından birine sıra geldi. Geçişin bir...