Netflix bazı belgesellerini YouTube’da ücretsiz izlemeye açtı

google news abone ol

Netflix, aralarında Gezegenimiz ve Bebekler gibi ses getiren yapımlarının da bulunduğu bazı doğa ve bilim belgesellerini YouTube sayfası üzerinden ücretsiz olarak izlemeye açtı.

Netflix normalde öğretmenlerin, belgesellerini çeşitli derslerde göstermesine izin veriyor. Ancak okulların kapalı olduğu ve aralarında Türkiye’nin de bulunduğu çeşitli ülkelerde uzaktan eğitimin verildiği bir zamanda, şirket bu belgeselleri YouTube’a getirerek öğretmenlere yardımcı oluyor. Böylelikle öğretmenler, öğrencilerin Netflix aboneliğine sahip olup olmadığına bakmaksızın onlara bu belgeselleri izleme ödevi verebilirler.

Şirketin konuyla ilgili olarak yayınladığı basın bülteninde, “Her yapımın hem öğrenciler hem de öğretmenler tarafından kullanılabilecek eğitim kaynakları da vardır.” ifadesi yer aldı. “Ve bu projelerin arkasındaki bazı içerik oluşturucularla birlikte Soru-Cevap yapacağız, böylece öğrenciler bunlar hakkında ilk elden bilgi alabilirler.”

Netflix’in ücretsiz olarak izlemeye açtığı belgeseller arasında 13. Madde (13th), Soyut Düşünce: Tasarım Sanatı (Abstract), Bebekler (Babies), Mercan Peşinde (Chasing Coral), Explained, Knock Down the House, Gezegenimiz (Our Planet), Period. End of a Sentence, Beyaz Kasklılar (The White Helmets) ve Zion bulunuyor.

Belgesellerden bazıları doğa ile ilgiliyken diğerleri genellikle yoksulluk, ırkçılık, sistem adaletsizlikleri gibi sosyal konularla ilgili bulunuyor. Her bir belgeselin eğitim dokümanları Netflix’in blogunda yer alıyor.

Belgeseller şu an için sadece İngilizce olarak sunulsa da, Netflix’in blogunda bu hafta bitmeden bir düzine dil için de alt yazı desteğinin geleceği belirtildi. Bu dillerin arasında Türkçe’nin yer alıp almadığını göreceğiz, ancak alternatif bir yöntem olarak YouTube’un altyazı çeviri özelliğinden de yararlanabilirsiniz.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yandex Rusya ile bağlarını koparmayı planlıyor

Yandex Rusya'nın teknoloji alanındaki en tanınmış markası konumunda. Son yıllarda Batılı rakiplerinin gerisinde kalmamak için sıkı bir mesai harcayan şirket kendi akıllı cihazlarını, sürücüsüz...

Twitter şirketlere altın rengi, resmi kurumlara gri tik verecek

Twitter yenilenmiş Onaylamış Hesap programını 2 Aralık'ta hayata geçirecek. Yenilenmiş programda manuel doğrulama aşaması uygulanırken, farklı kullanıcı türleri için farklı renklerde tikler verilecek. Konuyla...

Netflix Sıcak Kafa dizisinden yeni görüntüler paylaştı

Netflix Sıcak Kafa dizisinin duyurusunu daha önce yapmıştı. Apokaliptik bir dünyayı anlatan dizinin resmi fragmanı ve yeni görüntüleri paylaşıldı. Yeni görüntüler izleyicileri nelerin beklediği...

Spotify Storylines Gaye Su Akyol’un yeni albümüyle Türkiye’de

Spotify’ın sanatçılar ve hayranları arasındaki bağı her zamankinden daha fazla güçlendiren özelliği Storylines, Türkiye’deki müzikseverlerle buluşuyor. Spotify Storylines, ilk kez, Gaye Su Akyol’un dördüncü...

ÖNE ÇIKANLAR