Nestle ve Google’dan özel KitKat: YouTube Break

youtube-break-120515

Nestle ve Google birbirinden oldukça farklı sahalarda faaliyet gösteren iki şirket olsa da, geçmişte Android 4.4 sürümünü adlandırmak için bir araya gelmişler ve sürüme “Android KitKat” ismini vermişlerdi. Görünen o ki, iki şirket arasındaki KitKat eksenli işbirliği sadece Android ile sınırlı kalmadı.

Nestle ve Google, KitKat’ın 80. yaşını kutlamasının şerefine 600 bin KitKat ambalajının “YouTube Break” markasıyla basılacağını açıkladı. YouTube Break ismi ambalajda geleneksel KitKat logosunun bulunduğu konumda yer alıyor. YouTube Break ambalajıyla satışa sunulacak 600 bin KitKat, sadece Birleşik Krallık’ta temin edilebilecek.

KitKat’ın 80. yaşını kutlamak adına 400 farklı ambalaj tasarımı kullanan Nestle, bu ambalajların üzerinde arkasından “Break” kelimesi gelen 72 farklı terim kullanacak. Bu noktada “break” kelimesinin İngilizcede hem “kırmak” hem de “mola” anlamına geldiğini belirtmekte fayda var.

İşbirliğinin YouTube ile ilgili kısmında ise Google’ın arama uygulamasında sesli olarak “YouTube My Break” terimini aratan kullanıcılara, günün en popüler videolarından oluşan bir çalma listesinin gösterilmesi bulunuyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung’dan Galaxy S21 Ultra ile S20 Ultra karşılaştırması

Samsung, 2020 ve 2021'in ilk yarılarında çıkan ve birbirinin takipçisi olan Galaxy S20 Ultra ve Galaxy S21 Ultra modelleri için karşılaştırma niteliğinde bir infografik...

Apple’ın yeni etkinliği için beklenen işaret Siri’den geldi

Yeni Apple etkinliği için beklenen doğrulama, Apple'ın dijital asistanı Siri'den geldi. MacRumors sitesinin haberine göre, Siri'ye Apple'ın sıradaki etkinliğinin ne zaman olduğu sorulduğunda "20...