GSMA MWC 2021’de 50 bin kişiyi ağırlamayı planlıyor

Koronavirüs salgını patlak vermeden önce gerçekleştirilen son büyük küresel teknoloji etkinliği CES 2020 olmuştu. Şubat ayıyla birlikte salgının yayılması, Barselona’da düzenlenecek 2020 Mobil Dünya Kongresi’nin (MWC 2020) iptaline neden olmuştu. MWC 2021 konusunda ise umutlar hâlâ canlı görünüyor.

Normal şartlar altında şubat ayının sonunda yapılması planlanan etkinlik, haziran ayına kaydırılmıştı. Mobile World Live sitesinin haberine göre; MWC’nin düzenleyicisi GSM Association’ın CEO’su, fiziksel katılımın olduğu etkinlikler düzenleme konusunda hâlâ iyimser görünüyor. John Hoffman düzenledikleri etkinliklerin insanlara bir nebze de olsa ümit verebileceğini ve normale dönüş başlangıcı olabileceğini dile getirdi.

MWC denince herkesin aklına Barselona’da düzenlenen etkinlik geliyor. Ancak GSMA bir de yaz aylarında Çin’in Şanghay şehrinde MWC etkinliği gerçekleştiriyor. Barselona’daki etkinliği haziran ayına kaydıran GSMA, Şanghay ayağını ise önümüzdeki hafta başlatacak.

Çin’de kapsamlı testler ve aşılamayla ülke büyük ölçüde normale dönmüş durumda. Hoffman, Çin’in bir tür “balon” ortamına dönüştüğünü ve kısıtlamalar sayesinde salgından korunduğunu belirtti. MWC Şanghay’da 20 bin kişinin ağırlanması planlanıyor. Etkinliğin 2019’daki katılımcı sayısı 60 bin civarındaydı.

Barselona içinse daha farklı bir prosedür uygulanacak. Etkinliğe katılacakların 72 saat içinde alınmış bir negatif COVID-19 testi sonucu beyan etmesi gerekiyor. Etkinlik alanında da COVID-19 testleri yapılacak. Kayıt süreciyse insan teması olmadan tamalanabilecek.

Normal şartlar altında 100 bini aşkın kişinin katıldığı MWC Barselona’ya bu yıl 50 bin kişi kabul edilecek. Mevcut aşılama sürecinin, virüsün mutant varyantlarının ve seyahat kısıtlamalarının MWC 2021 ile ilgili son kararda etkili olacağını tahmin etmek ise pek zor değil.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Galaxy S22 pil ve şarj kapasitesi için yeni iddia

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Netflix The Crown ile Emmy ödüllerinde şov yaptı

Netflix, popüler yapımlarından The Crown ile 2021 Emmy ödüllerinde adeta şov yaptı. Şirket toplamda 44 ödül kazanırken, bu ödüllerden 11 tanesini The Crown getirdi....

Okul için teknolojik ürün tavsiyeleri – Video

Okullar açıldı, yüz yüze eğitim başladı. İlkokul, ortaokul ve lise kademelerinin ardından üniversitelerde de eğitim-öğretim dönemi başlıyor. Okullar açılmış olsa da, alışverişler devam ediyor,...

Zynga’dan Snap Games için ReVamp adlı Among Us klonu

Zynga, cuma günü yaptığı duyuruyla Snapchat'in oyun platformuna ReVamp adlı bir sosyal aldatma oyununu çok yakında getireceğini duyurdu. Among Us gibi oyunların popülerliğinden ilham...