Teknoloji

Motorola Moto X40 Snapdragon 8 Gen 2 ile rekor kırdı

motorola 200 mp

Motorola Moto X40 veya Batı pazarlarındaki muhtemel adıyla Edge 40 Pro, önümüzdeki dönemin beklenen telefonları arasında yer alıyor. Daha önce çıkan haberler ve sızıntılar sayesinde telefonun Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 işlemci taşıdığı görülmüştü.

Motorola’nın çatı şirketi Lenovo’nun mobil cihazlardan sorumlu genel müdürü, Moto X40 Pro’nun AnTuTu benchmark testinin sonuç sayfasını gösteren bir ekran görüntüsü paylaştı. Telefonun testten aldığı puan, performans konusunda beklentileri bir hayli yukarı çekecek türden.

Akıllı telefon testten 1.312.901 puan alıyor. Bunun Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 işlemcili telefonların AnTuTu’nun testinden aldığı puanların yaklaşık yüzde 30 fazlasına tekabül ediyor. Snapdragon 8 Plus Gen 1 işlemcili cihazlar bile 1 milyon barajını nadiren aşıyor. Bu puan, Qualcomm’un Snapdragon 8 Gen 2 için dile getirdiği yüzde 35’lik performans artışı vaadiyle örtüşüyor.

motorola moto x40

Snapdragon 8 Gen 2, yeni nesi Arm işlemci çekirdekleriyle geliyor. İşlemcide bir adet Cortex-X3, dört adet Cortex-A715 ve üç adet de Cortex-A510 çekirdek mevcut. Yeni Adreno GPU ise yüzde 25 daha yüksek performans vadediyor.

Motorola Moto X40 ne zaman tanıtılacak

Motorola Moto X40 ile tanışmak için biraz daha sabretmek gerekiyor. Ancak telefonun 2022 bitmeden tanıtılması sürpriz olmayacaktır.

İLGİLİ HABERLER