Teknoloji

Motorola Moto G84 Snapdragon 695 ve 120 Hz ekranla geliyor

motorola moto g84
Teknoblog içeriklerine Google Haberler’de abone olun:

Motorola Moto G84 ile orta segmentte sunduğu seçeneklere bir yenisini daha ekledi. Hindistan’da gözler önüne çıkan telefon, Snapdragon 695 gibi eski bir işlemciyle de olsa 5G desteği sunuyor. Telefonun özelliklerine bir bütün olarak bakıldığında fiyatı karşılığında çok iyi bir paket sunduğu söylenebilir.

Akıllı telefonda 6.55 inç büyüklüğünde 10-bit OLED ekran mevcut. Yenileme hızı 120 Hz olan bu ekranın dokunuş örnekleme hızı ise 240 Hz. 1300 nit maksimum parlaklık seviyesi sunan bu ekranın üstündeki yuvarlak delik ise 16 megapiksel çözünürlüklü ön kameraya ev sahipliği yapıyor.

Moto G82’de üç olan arka kamera sayısı Moto G84’te ikiye iniyor. Ana kamera görevini 50 megapiksel sensör üstleniyor. Çift faz algılamalı otomatik odaklama ve optik görüntü sabitleme özelliklerine sahip ana kameraya 8 megapiksel ultra geniş açılı kamera eşlik ediyor.

motorola moto g84

Hem arka hem de ön kamerayla 4K 30 fps video kaydı yapılabiliyor. Otomatik Gece Görüşü özelliği ise karanlık ortamlarda daha iyi kareler yakalamayı sağlıyor. Dolby Atmos ve Moto Uzamsal Ses destekleri ise telefonun stereo hoparlörlerinden alınan verimi maksimize ediyor.

Motorola Moto G84 Android 14 güncellemesini alacak

Motorola Moto G84 kutusundan Android 13 işletim sistemiyle çıkıyor. Akıllı telefonun Android 14 güncellemesini alacağının sözünü veren Motorola, güvenlik güncellemelerinin üç yıl boyunca devam edeceğinin de altını çiziyor. Moto G84’e ihtiyaç duyduğu enerjiyi 5000 mAh kapasiteli pili veriyor. 30W şarj desteğine sahip bu pili doldurmak için gerekli adaptör de telefonun kutusunda mevcut.

motorola moto g84

Motorola Moto G84 için Viva Magenta, Marşmelov Mavisi ve Gece Yarısı Mavisi olmak üzere üç renk seçeneği sunuluyor. Bu seçeneklerden ikisinde arka panel suni deriyle kaplanıyor. 12 GB RAM ve 256 GB depolama alanına sahip telefon için 19999 rupi (6461 TL) ödemek gerekiyor.