Motorola Moto G100 sızıntısı Edge S benzerliğini gösteriyor

Motorola Moto G100 yakında tanıtılması beklenen akıllı telefonlar arasında bulunuyor. Moto G100’e ait olduğu söylenen fotoğraflar, akıllı telefonun tasarımını gösteriyor. Tasarımın Moto Edge S’e olan benzerliği, Moto G100’ün aslında Moto Edge S’in uluslararası versiyonu olabileceğini düşündürüyor.

Sızan fotoğraflarda telefonun ekranının sol üst köşesinde iki kamera deliği bulunuyor. Arka paneldeki kare kamera adası da hemen göze çarpıyor. Burada dört kamera sensörü yer alıyor.

Telefonun parmak izi tarayıcısının güç butonuna yerleştirildiği de fotoğraflarda net biçimde görülüyor. Beyaz ve mavi renk seçenekleri de sızıntının gösterdikleri arasında bulunuyor. Sol kenardaki Google Asistan tuşu da dikkat çeken bir diğer unsur oluyor.

motorola moto g100Moto Edge S, geçtiğimiz ocak ayında Çin’de tanıtılmıştı. Akıllı telefonun kalbinde Qualcomm Snapdragon 870 işlemci yer alıyor. Bu işlemci Snapdragon 888’in altında olsa da, Snapdragon 700 serisinin bir basamak üstünde bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
App Store Türkiye ücretlerine kur artışı nedeniyle zam geliyor

Akıllı telefonda 6.7 inç büyüklüğünde Full HD+ çözünürlüklü LCD ekran yer alıyor. Bu ekranın yenileme hızının ise 90 Hz olduğunu belirtiyor. 64 megapiksel ana kamera, 16 megapiksel ultra geniş açılı kamera, 2 megapiksel derinlik sensörü ve Uçuş Süresi (ToF) sensörü de telefonun özellikleri arasında sayılıyor.

Motorola Moto G100 için uluslararası Twitter hesabından paylaşım yapmaya başlamış durumda. Bu nedenle akıllı telefonun yakında resmiyet kazanması sürpriz olmayacaktır.

Oppo K9s resmiyet kazandı: Snapdragon 778G, 120 Hz ekran

Oppo K9s, daha önce açıklandığı gibi, bugün Çin'de gözler önüne çıktı. Qualcomm Snapdragon 778G işlemciye sahip telefon, geçtiğimiz ay tanıtılan K9 Pro için bir...

Facebook şirket adını değiştirmeyi planlıyor

Facebook ana şirket adını değiştirmeye hazırlanıyor. The Verge sitesinin haberine göre, yeni isim şirketin "metaverse" inşa etme planını yansıtacak. İsim değişikliğinin gelecek hafta gerçekleştirilecek...

Netflix popüler içeriklerini sıralama kriterini değiştiriyor

Netflix popüler içeriklerini abonelerinin görebileceği şekilde sıralarken uyguladığı kriterleri değiştiriyor. Şirket şimdiye kadar içeriklerin ilk iki dakikalarının yayına girdikleri 28 gün içindeki izleme sayılarını...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun