Motorola Moto G100 sızıntısı Edge S benzerliğini gösteriyor

Motorola Moto G100 yakında tanıtılması beklenen akıllı telefonlar arasında bulunuyor. Moto G100’e ait olduğu söylenen fotoğraflar, akıllı telefonun tasarımını gösteriyor. Tasarımın Moto Edge S’e olan benzerliği, Moto G100’ün aslında Moto Edge S’in uluslararası versiyonu olabileceğini düşündürüyor.

Sızan fotoğraflarda telefonun ekranının sol üst köşesinde iki kamera deliği bulunuyor. Arka paneldeki kare kamera adası da hemen göze çarpıyor. Burada dört kamera sensörü yer alıyor.

Telefonun parmak izi tarayıcısının güç butonuna yerleştirildiği de fotoğraflarda net biçimde görülüyor. Beyaz ve mavi renk seçenekleri de sızıntının gösterdikleri arasında bulunuyor. Sol kenardaki Google Asistan tuşu da dikkat çeken bir diğer unsur oluyor.

motorola moto g100 Moto Edge S, geçtiğimiz ocak ayında Çin’de tanıtılmıştı. Akıllı telefonun kalbinde Qualcomm Snapdragon 870 işlemci yer alıyor. Bu işlemci Snapdragon 888’in altında olsa da, Snapdragon 700 serisinin bir basamak üstünde bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Edge'in şifre yöneticisi şimdi mobil uygulamalara giriş için kullanılabiliyor

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Galaxy Z Fold 3 için suya dayanıklılık işareti, Z Flip 3'ün yeni görselleri

Akıllı telefonda 6.7 inç büyüklüğünde Full HD+ çözünürlüklü LCD ekran yer alıyor. Bu ekranın yenileme hızının ise 90 Hz olduğunu belirtiyor. 64 megapiksel ana kamera, 16 megapiksel ultra geniş açılı kamera, 2 megapiksel derinlik sensörü ve Uçuş Süresi (ToF) sensörü de telefonun özellikleri arasında sayılıyor.

Motorola Moto G100 için uluslararası Twitter hesabından paylaşım yapmaya başlamış durumda. Bu nedenle akıllı telefonun yakında resmiyet kazanması sürpriz olmayacaktır.

WhatsApp iOS ile Android arasında sohbet geçmişi taşıma özelliğini test ediyor

WhatsApp, WABetaInfo ve 9to5Google'ın haberlerine göre, kullanıcılarının sohbet geçmişlerini iOS'tan Android'e aktarmaları için bir yol geliştiriyor. Bu özellik, Facebook'un sahip olduğu mesajlaşma hizmetiyle ilgili...