Moleskine Smart Writing Set ile dijital ve analogu birleştiriyor

moleskine smart writing set

Her ne kadar dijital bir çağ içinde olsak da, bu durum kalemin kılıçtan keskin olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Samsung Galaxy Note, Microsoft Surface ve Apple iPad Pro gibi cihazların varlığı da kalemin halen insanlık için ne kadar önemli bir araç olduğunun kanıtı olarak gösterilebilir. Yine de, söz konusu cihazlar sürekli olarak not almayı sevenler için gerçek kağıt üstüne gerçek kalemle yazı yazmanın verdiği hazzı yaşatmıyor. Tüm ününü fiziksel yazı ürünlerine borçlu olan Moleskine, bu sefer işin dijital tarafına da el atıyor. Moleskine Smart Writing Set, elle alınan notları veya yapılan çizimleri dijital ortama taşıyor.

Moleskine, bu tarz bir çözüm sunan ilk şirket değil. Daha öncesinde Livescribe, Neo Smartpen ve dijital yazım-çizim işleri üzerine uzmanlaşan Wacom gibi şirketler, kağıt ve kalemle alınan notları dijital ortamda yedeklemek için çözümler sunmuşlardı. Moleskine, işin hem fiziksel hem de dijital boyutunu yönetecek bir çözümle bugüne kadar ortaya çıkan benzer servislerden başka bir yerde konumlanmayı başarıyor.

moleskine-smart-writing-set-070416-2

Moleskine Smart Writing Set, üç farklı ürünün birleşiminden oluşuyor. Şirketin bu set için geliştirdiği özel defter “Kağıt Tablet” adını taşıyor. Defterin görüntüsünde yuvarlatılmış köşeler gibi tablet tasarımında rastlanan unsurların varlığı hemen dikkat çekiyor. Defterin sayfaları üzerinde bulunan ve sayıları bir hayli fazla olan görünmez noktalar ise kalemin sayfadaki yerini tespit etmesini sağlıyor.

moleskine smart writing set

Defterin ardından sıra Moleskine Pen+ adını taşıyan özel kaleme geliyor. Kalem, gücünü rakip bir ürün olan Neo akıllı kalem ile aynı teknolojiden alıyor. Bu garip görünüşlü kalemde bulunan kamera, defterin üstünde bulunan noktalar aracılığıyla konumunu tespit ediyor. Kalemin topladığı veriler daha sonrasında eşlenmiş uygulamaya aktarılıyor ve bu uygulama aracılığıyla kağıda dökülen yazı veya çizimin dijital bir kopyası oluşturuluyor.

Mobil uygulama ayağında ise iOS ve Android kullanıcılarına farklı çözümler sunuluyor. iPhone sahipleri, Pen+’ı Moleskine’in mevcut Notlar uygulamasıyla birlikte kullanabiliyor. Android’de ise Neo’nun Notlar uygulamasını kullanmak gerekiyor.

Moleskine Smart Writing Set, Moleskine’in çevrim içi mağazası ve dünya genelindeki yetkili satıcılar üzerinden temin edilebiliyor. Sete sahip olmak için 199 dolar ödemek gerekiyor. Paper Tablet defterlerin fiyat etiketinde ise 29.99 dolar yazıyor.

Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları ve ürün incelemeleri YouTube kanalımızda. Abone olun, yeni videoları kaçırmayın!

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple Music Uzamsal Ses ve Kayıpsız Ses ile kaliteyi yükseltiyor

Apple bugün, Apple Music'in Dolby Atmos desteğiyle donatılmış Uzamsal Ses'in eklenmesiyle birlikte sektör lideri ses kalitesini abonelere getireceğini duyurdu. Söz konusu özelliğin geleceği, son...

Kademeli normalleşmeyle ilgili yeni kararlar açıklandı

29 Nisan tarihinde başlayan tam kapanma süreci yarın sabah saat 05.00'te son buluyor. Bunun öncesinde İçişleri Bakanlığı, yayınladığı bir genelgeyle 17 Mayıs - 1...

Apple Music Hi-Fi ve AirPods 3 gelecek hafta içinde bekleniyor

Apple'ın önümüzdeki hafta için daha önce düşünülenden daha büyük planları olabilir. Yeni iMac, iPad Pro ve Apple TV 4K, 21 Mayıs'ta veya civarında erken...

Türkiye GP 2021 ile ilgili yeni karar; haziranda yarış olmayacak

Türkiye GP 2021'in 11-13 Haziran tarihleri arasında İstanbul Park pistinde düzenlenmesi planlanıyordu. Bunun resmi duyurusu birkaç hafta önce yapılmıştı. Ancak son günlerde yarışın Türkiye'de...